Najlepšie na utečeneckú krízu zareagoval Robert Fico


BRATISLAVA – Podľa najnovšieho prieskumu agentúry Polis Slovakia najlepšie z našich politikov na utečeneckú krízu reagoval predseda vlády Robert Fico (Smer-SD). Myslí si to 44,1 percenta respondentov.

Na utečeneckú krízu reagoval najlepšie z našich politikov predseda vlády Robert Fico.  Ako druhý najlepšie reagoval minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD), myslí si to 18,4 percenta opýtaných.

Nasleduje prezident Andrej Kiska so ziskom 15,4 percenta, minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (Smer-SD) so ziskom 8,1 percenta, ako aj Béla Bugár (Most-Híd), ktorého v tejto súvislosti spomenulo 7,8 percenta respondentov.

Reakcia Smeru

Smer-SD je podľa respondentov stranou, ktorá na krízu reagovala najlepšie. Myslí si to 43,2 percenta opýtaných. Nasleduje KDH s 9,5 percentami, SaS so siedmimi percentami, Most-Híd so ziskom 6,1 percenta, SNS so 4,5 percentami. Pri tejto otázke ľudia označili i stranu #Sieť, koalíciu OĽaNO-NOVA, SMK či ĽS Naše Slovensko. Možnosť “ani jedna” označilo 13,5 percenta respondentov.

Viac..  Europarlament a Rada EÚ sa dohodli na nových pravidlách pre adekvátne minimálne mzdy
Meno politika Strana Percento respondentov
Robert Fico Smer-SD 44,1
Robert Kaliňák Smer-SD 18,4
Andrej Kiska prezident SR 15,4
Miroslav Lajčák Smer-SD 8,1
Béla Bugár Most-Híd 7,8
Richard Sulík SaS 7,0
Andrej Danko SNS 5,5
Ján Figeľ KDH 3,2
Peter Pellegrini Smer-SD 2,6
Radoslav Procházka #Sieť 2,2
iní politici 3,5
ani jeden 5,5
neviem 27,5

Zdroj: SITA

 

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

EÚ prostredníctvom Európskej rady pre inovácie podporí ukrajinské startupy 20 miliónmi EUR

Európska komisia odštartovala ambicióznu akciu v hodnote 20 miliónov EUR na podporu ukrajinského inovačného spoločenstva. …