LE PEN
Marine Le Pen, francúzska europoslankyňa: PHOTO: European Parliament 2015

Škandál v europarlamente: Za Lepenovú mal hlasovať jej kolega


Marine Le Penová, šéfka ultrapravicového francúzskeho Národného frontu musí čeliť obvineniam z porušovania hlasovacích pravidiel. Hlasovať mal totiž za ňu jej poslanecký kolega. Predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz už začal incident vyšetrovať. Le Penová počas plenárneho zasadnutia v Štrasburgu opustila sálu, svoju kartu si však so sebou nevzala.

Práve spomínanú kartu mal použiť jej parlamentný kolega, ultrapravicový poslanec Marcel De Graaff. Svoju kolegyňu takto nahradil počas štyroch hlasovaniach. Le Penová prehlásila, že mu nedala splnomocnenie na hlasovanie a jeho konanie označila za “hlúpu chybu.” Na druhej strane ocenila De Graaffovu snahu, že sa chcel zachovať ako gentleman a zastúpiť na krátko svoju kolegyňu.

Na chybu upozornil predseda frakcie Európskej ľudovej strany Manfred Weber a konanie Le Penovej a De Graaffa označil za neprekonateľnú drzosť. Le Penová plánuje na oplátku podať na Webera sťažnosť a obvinila ho z očierňovania.

Viac..  Miriam Lexmann o rómskom holokauste: Nezabúdajme na tieto hrôzy. Hovorme o nich, iba tak dokážeme, aby sa dejiny neopakovali

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Stefanec

I. Štefanec: Rodina kresťanských demokratov Európskej ľudovej strany bude v dobrých rukách

Kongres Európskej ľudovej strany si v Rotterdame zvolil nové vedenie. Na post predsedu najväčšej politickej …