LE PEN
Marine Le Pen, francúzska europoslankyňa: PHOTO: European Parliament 2015

Škandál v europarlamente: Za Lepenovú mal hlasovať jej kolega

Marine Le Penová, šéfka ultrapravicového francúzskeho Národného frontu musí čeliť obvineniam z porušovania hlasovacích pravidiel. Hlasovať mal totiž za ňu jej poslanecký kolega. Predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz už začal incident vyšetrovať. Le Penová počas plenárneho zasadnutia v Štrasburgu opustila sálu, svoju kartu si však so sebou nevzala.

Práve spomínanú kartu mal použiť jej parlamentný kolega, ultrapravicový poslanec Marcel De Graaff. Svoju kolegyňu takto nahradil počas štyroch hlasovaniach. Le Penová prehlásila, že mu nedala splnomocnenie na hlasovanie a jeho konanie označila za “hlúpu chybu.” Na druhej strane ocenila De Graaffovu snahu, že sa chcel zachovať ako gentleman a zastúpiť na krátko svoju kolegyňu.

Na chybu upozornil predseda frakcie Európskej ľudovej strany Manfred Weber a konanie Le Penovej a De Graaffa označil za neprekonateľnú drzosť. Le Penová plánuje na oplátku podať na Webera sťažnosť a obvinila ho z očierňovania.

Viac..  Návrh na zákaz nedeľného predaja v parlamente neuspel

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Pollak

Peter Pollák: Najsilnejšia európska politická frakcia Európskeho parlamentu dnes prijala kľúčový pozičný dokument, týkajúci sa európskeho procesu inklúzie Rómov

Poslanecký klub Európskej ľudovej strany, najsilnejšej politickej frakcie Európskeho parlamentu schválil strategický kľúčový dokument z …