Domov / EKONOMIKA / Záborská: Migrácia nie je liek na zlú demografiu
zaborska
Anna Záborská, europoslankyňa. PHOTO: European Parliament 2015

Záborská: Migrácia nie je liek na zlú demografiu

Slovenská europoslankyňa Anna Záborská je presvedčená, že zamestnávanie migrantov bude znamenať len krátkodobú úľavu pre štáty s dlhodobo nízkou pôrodnosťou. Takto získaný čas však musia využiť na výrazné zlepšenie postavenia prirodzenej rodiny. Vo svojom dnešnom vystúpení na medzinárodnej konferencii “Budapest Demographic Forum” okrem iného uviedla: “Hlavnou politickou prioritou starnúcich krajín je nájsť ľudí na prácu. Ľudí, ktorí by nahradili deti, čo sa mali narodiť pred dvadsiatimi rokmi, ale nenarodili sa.”

Na trojdňovej konferencii, ktorá sa začala včera, sa zúčastňuje vyše 250 účastníkov, vrátane viacerých ministrov, poslancov Európskeho parlamentu a parlamentov členských štátov EÚ, zástupcov cirkví a expertov. Jej cieľom je vytvoriť priestor pre diskusiu o demografických trendoch v Európe z pohľadu rodinnej, ekonomickej, sociálnej a migračnej politiky a preskúmať možné riešenia.

Podľa Záborskej je dôležité zmeniť perspektívu politiky tak, aby sa do popredia dostala rodina a spoločné dobro. “Naša spoločnosť je postavená na egoizme a to je podľa mňa hlavný dôvod nízkej pôrodnosti. Ak to nezmeníme, nakazia sa týmto egoizmom v našich škôlkach a školách aj deti utečencov narodené v Európe,” upozornila slovenská europoslankyňa.

Viac..  Michal Šimečka o brexite: Pokiaľ premiér Boris Johnson požiada o odklad, musí prísť s novým návrhom

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Erdogan

Označíte tureckú operáciu v Sýrii za inváziu? Potom pošlem do Európy milióny migrantov, vyhlásil prezident Erdogan

TURECKO/EURÓPA / Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan pohrozil európskym krajinám, že na územie Európy pošle milióny …