Dimitris Avramopoulos. PHOTO: © European Union 2015

Slovinsko dostane 10 miliónov eur na zvládnutie migračných vĺn

Európska komisia schválila viac ako 10 miliónov eur na núdzové financovanie migračných vĺn v Slovinsku, ktorým krajina čelí. Financie pochádzajú z Fondu pre vnútornú bezpečnosť – hranice a víza (ISF-B) a z Fondu pre azyl, migráciu a integráciu (AMIF).

Dimitris Avramopoulos, komisár pre migráciu, vnútorné veci a občianstvo povedal: Som potešený, že sme schopní dať k dispozícii viac ako 10 miliónov eur na zlepšenie situácie v Slovinsku, ktoré čelí mimoriadnym migračných tlakom. Toto núdzové financovanie pomôže slovinským orgánom lepšie zvládnuť vysoký príliv migrantov a reagovať na potreby prichádzajúcich.”

Tieto peniaze majú financovať predovšetkým opatrenia prijaté 20. septembra 2015. Patria tam kroky ako zvýšenie policajných zložiek na chorvátsko-slovinskej hranici, zvyšovanie prijímacích kapacít na slovinskej strane asi o 7 500 miest či zaplatenie nákladov na ubytovanie policajtov nasadených z iných členských štátov.

Viac..  Slovensko poskytlo materiálnu humanitárnu pomoc utečeneckému táboru Moria v Grécku

Financovanie a poskytovanie pomoci v takýchto mimoriadnych situáciách zabezpečuje prostredníctvom ISF-B a AMIF fondov Európska komisia. Jej cieľom je uplatňovať zásady solidarity v podobe konkrétnych a rýchlych riešení potrieb jednotlivých členských štátov.

O vik

Avatar

Odporúčame pozrieť

Korcok

Minister Ivan Korčok bol v Slovinsku na stretnutí Central 5

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ivan Korčok sa na pozvanie slovinského rezortného …