EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / M. Flašíková Beňová: Cameron je nacionalistický podliak a zbabelec
benova
Monika Flašíková-Beňová, slovenská europoslankyňa. PHOTO: © European Union - Source EP.

M. Flašíková Beňová: Cameron je nacionalistický podliak a zbabelec

Vyhlásenie britského premiéra o obmedzení voľného pohybu osôb pre nové členské štáty Európskej únie je prejavom absolútneho nacionalistického sebectva. 100.000 Slovákov žijúcich a pracujúcich vo Veľkej Británii by tak mohol postihnúť osud utečencov.

Britský premiér Cameron pokračuje v proti európskej kampani aj pred nadchádzajúcim referendom vo Veľkej Británii. „Jeho vyhlásenia sú prejavom absolútneho nacionalistického sebectva a nepochopenia spoločného fungovania únie. Viazať základné práva občanov na hospodárske výsledky ich členského štátu je v tomto storočí absolútne neakceptovateľným postojom“ uviedla poslankyňa EP Monika Flašíková Beňová.

Veľká Británia je členským štátom, ktorý si uplatnil jeden z najväčších počtov výnimiek zo spoločných pravidiel vrátane Schengenského systému. „Cameron je v tomto smere podlý a pokrytecký, keď prichádza s návrhom, ktorý z nás robí ľudí nižšej kategórie. Na jednej strane chce reformovať EÚ spôsobom, kde miera hospodárskej prosperity členského štátu bude určovať rozsah základných práv jeho občanov a na druhej strane, samostatne nedokáže rešpektovať pravidlá stanovené Úniou a napĺňať hospodárske kritériá,“ poznamenala europoslankyňa.

Viac..  Čo nové vo svete? Prinášame vám prehľad uplynulého 29. týždňa 2018

Takáto zmena by sa dotkla aj viac ako 100.000 Slovákov žijúcich vo Veľkej Británii a ďalšie stovky tisíc žijúcich v iných členských štátoch. Je deštruktívna pre celú Európsku úniu lebo volá po zrušení jednej z jej základných hodnôt a slobôd. „Takýto postoj nás vracia do obdobia stredoveku, kedy sa ľudia nižšej kategórie vykupovali z poddanstva a ich základné práva podliehali rozhodnutiu vládcu. Práve Európska únia a ňou garantované základné práva sú zárukou modernej demokracie,“ uzavrela europoslankyňa.

O dac

Odporúčame pozrieť

zemegula

Čo nové vo svete? Prinášame vám prehľad uplynulého 32. týždňa 2018

USA PRIŠLI S NOVÝMI SANKCIAMI VOČI RUSKU EUROZÓNA: V menovom bloku dôvera investorov podľa prieskumu …