Domov / POLITIKA / SaS je už oficiálne v treťom najväčšom klube Európskeho parlamentu

SaS je už oficiálne v treťom najväčšom klube Európskeho parlamentu

Strana Sloboda a Solidarita sa dnešným dňom (13. 11.) stala členom Aliancie konzervatívcov a reformistov (AECR), tretej najväčšej politickej frakcie v Európskom parlamente. Za SaS sa na podpisovom akte zúčastnili tajomník strany pre zahraničné vzťahy Juraj Droba a generálny manažér SaS Roman Foltin.  Za AECR vstup svojim podpisom schválil Jan Zahradil, prezident frakcie a europoslanec za českú ODS.

„Aliancia konzervatívcov a reformistov je treťou najväčšou a najrýchlejšie rastúcou frakciou v Európskom parlamente. V prípade SaS kladieme dôraz predovšetkým na reformy, ktoré sú pre EÚ nevyhnutné a pre frakciu AECR prirodzené. Spoliehame sa na doterajšiu dobrú spoluprácu s nám najbližšími kolegami z českej ODS. Rovnako blízka nám je aj britská konzervatívna strana, ktorej predseda David Cameron osobne presadil manželstvá osôb rovnakého pohlavia. S nádejou sa pozeráme aj na novovznikajúcu maďarskú liberálnu stranu nezávislého poslanca Zoltána Késza,“ uvádza Juraj Droba.

Strana SaS na prelome rokov vystúpila zo skupiny Aliancie liberálov a demokratov za Európu (ALDE) predovšetkým preto, lebo tí, čo samých seba nazývajú liberálmi, sa odklonili od liberálnych hodnôt a smerujú k socializmu. „Volajú po väčšom vplyve Bruselu, federalizácii Európy, fiškálnej únii, skladaniu sa na grécky dlh a otvárajú Európu ďalším vlnám imigrantov. Z tohto pohľadu sú pre nás omnoho triezvejšie a rozumnejšie pozície, ktoré zastáva AECR, či už v ekonomických otázkach, ale aj v otázkach budúcnosti Európy,“ dodal Droba.

Viac..  Audítori EÚ: Komisia by mala zlepšiť zapojenie občanov do verejných konzultácií

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Sulik

SaS: Keď chce Pellegrini ujsť, nech to urobí, ale nie do EÚ

Premiér Peter Pellegrini nehovorí podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) pravdu, keď občanom tvrdí, že …