EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Monika Flašíková Beňová: Teror v Paríži je dôkazom, že fanatici sa nezastavia pred ničím
benova
Europoslankyňa Monika Flašíková. PHOTO: © European Union - EP.

Monika Flašíková Beňová: Teror v Paríži je dôkazom, že fanatici sa nezastavia pred ničím

Vyhlásenie europoslankyne Moniky Flašíkovej Beňovej v plnom znení:

Rodinám a blízkym obetí v Paríži, ale aj celému Francúzsku je potrebné vyjadriť hlbokú a úprimnú sústrasť. Musíme dať jednoznačne najavo, že po včerajšej masakre nekrváca len Francúzsko a jeho metropola, ale že to bol útok na naše spoločné hodnoty, ktoré si chceme a budeme chrániť. Potvrdenie, že za masakrou stojí tzv. Islamský štát musí byť poslednou výstrahou na to, aby sa všetky demokratické krajiny spojili a jednoznačne postavili proti náboženskému terorizmu, ktorý táto odporná organizácia stelesňuje.

Teror v Paríži je dôkazom, že fanatici sa nezastavia pred ničím a že svoje spôsoby šírenia násilia a krutosti neustále zdokonaľujú. Tragédia má však viacero rozmerov. Nemôžeme pritom dovoliť, aby sa stala zvráteným nástrojom pre obhajobu rôznych xenofóbnych názorov, ktorým sme najmä v súvislosti s pretrvávajúcou utečeneckou krízou v Európa nútení čeliť. Strachom, ktorý tieto názory šíria a podporujú sa totiž nad barbarstvom a násilím, ktoré predstavuje náboženský fanatizmus zvíťaziť určite nedá. Naopak robí nás to ešte slabšími a presne to sa vrahovia zo včerajšieho večera snažia dosiahnuť. Je preto dôležité zamerať sa nie na šírenie nenávisti. Reakciou by malo byť odhodlanie bojovať proti násiliu, radikalizmu a extrémizmu v akejkoľvek podobe.

Viac..  Monika Beňová: Pristúpenie EÚ k Istanbulskému dohovoru by bolo motiváciou pre členské štáty

O red

Odporúčame pozrieť

benova

Monika Beňová: Hlbšia spolupráca v rámci EÚ bude príležitosťou, nie povinnosťou

Predseda Európskej komisie Jean Claude Juncker predstaví na dnešnom plenárnom zasadnutí Európskeho parlamentu (EP) správu …

 • Kritik

  Politici páchajú zlo a nevinný občan trpí.

 • Vlado Keko

  Dúfam že medzi tých fanatikov berie hlavne kreténov v EP.

 • woman

  Naozaj ?!!! Velmi rychlo zmenila retoriku ! Pred nedavnom bola za to, aby sme im pomahali a pustili ich ku nam. Alebo medzi nimi nie su ? A toto je iba zaciatok, mila pani. Kazdemu sudnemu cloveku bolo jasne, ze takto to bude pokracovat a teraz sa idu posrat zo solidarity ! Toto zivot tym ludom v Parizi nevrati. Uz sa konecne zobudte v tom Europskom parlamente !

 • Docc

  Tak syrcania uz Francuzsko kulturne “obohatili”. tento rok ich malo prist 800 tisic. Buduci rok je ocakavanych 3 miliony. Normalnym ludom, je jasne, ze sa tu zacneme rezat hlava nehlava. Moslimovia nie su prisposobitelny nasej kulture.

 • babayagafans

  dik more,no to je pixa

 • anton

  žeby konečne počuvala čo hovori premier a nemala blbi/ ale vlastny/
  nazor