Starostka Paríža vyzvala obyvateľov, aby dnes ostali doma

Po nočných teroristických útokoch vyzýva starostka Paríža Anna Hidalgo obyvateľov, aby zostali doma. K útoku sa zatiaľ nikto oficiálne neprihlásil. Ide o najväčší teroristický útok v Paríži od skončenia druhej svetovej vojny.

Teroristi strieľali do davu, odpaľovali výbušniny, či páchali samovražedné atentáty. K útokom došlo na viacerých miestach. Zahynulo viac ako 120 ľudí, 215 je zranených a 80 v kritickom stave. Prvý útok sa začal na rušnej ulici Rue Alibert krátko pred 21:30. Neznámy muž strieľal zo zbrane AK-47. Postupne došlo k útokom na ďalších miestach.

Podľa svedkov muži počas útokov kričali “Allah Akbar” a “toto je za Sýriu.” V krajine vyhlásil prezident Francoise Hollande výnimočný stav. Stalo sa to po prvý krát od konca druhej svetovej fojny. V uliciach zostáva približne 1500 vojakov. Zatvorené je parížske metro, školy a úrady.

Viac..  Ivan Štefanec: Belgickú políciu žiadame o vysvetlenie okolností smrti Jozefa Chovanca

Teror sa do Paríža vrátil 10 mesiacov po útokoch na redakciu Charlie Hebdo. Útočníkov bolo osem, sedem z nich odpálilo bomby, ktoré mali pripevnené na sebe. Všetci útočníci by mali byť mŕtvi. Niektoré leteceké spoločnosti už zrušili lety do Paríža.


ZDROJ: YouTube/Utoo B Heavenbound

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

koronavirus

Francúzi požadujú vládu, aby nariadila povinné nosenie rúšok na pracoviskách, ale aj na verejnosti

Francúzska verejnosť tlačí na vládu, aby zaviedla povinnosť nosiť rúška na všetkých pracoviskách, ale aj …