Zabíjajú nás naše vlastné francúzske deti, tvrdia Parížania


PARÍŽ – Niektorí Parížania sa na teroristické útoky pozerajú tak, že ich zabíjajú ich vlastné deti a oni s tým nič nevedia urobiť. 

Michael je parížsky taxikár. Detstvo prežil v Senegale. “Prišiel som do Francúzska, keď som mal sedemnásť rokov,” spomína Michael.

Ako taxikár pracuje už 25 rokov. V čase teroristických útokov končil smenu. “Nie je to normálne, pretože na jednom z miest boli pracujúci ľudia a francúzske deti,”dodáva.

Francúzske deti

Michael má jasno v tom, kto útočí na domácich. “Teroristami sú francúzske deti, synovia Arabov, ktorí odišli na džihád. Ich národnosť je francúzska. Narodili sa v Paríži, vo Francúzsku, takže sú to Francúzi a ani ich nemôžeme vyhnať, lebo sa tu narodili,” hovorí.

Pozostatky hrôz z piatka trinásteho je vidno aj pri klube Bataclan. Oproti budove je pietne miesto, kde ľudia zapaľujú sviečky za obete masakry. Na mieste bol aj slovenský minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák, ktorý do Paríža pricestoval pracovne.

“Naozaj ide o najzbabelejšiu formu zločinu, ktorú títo ľudia vykonávajú. Zaslúži si opovrhnutie a ja tento pocit mám. Keď ide o migračnú vlnu, nespájam to, ale treba riešiť nielen následky, ale i príčiny,” hovorí minister.

Viac..  Občan EÚ s obvyklým bydliskom v inom členskom štáte má na prvé mesiace nárok na rodinné prídavky

Podozriví Arabi

Len pár ulíc od pietneho miesta je opäť v pohotovosti parížska polícia. Zasahuje pri chytaní dvoch mužov. Policajtom pomáha miestna čašníčka, ktorá ukazuje smer úteku jedného z nich.

“Chytili ma, lebo som sa vraj podozrivo správal. Rozbehol som sa a oni za mnou. Som Francúz a je na mne vidieť, že som Arab,” ozrejmuje Said, ktorého preverovala polícia.

Vo Francúzsku naďalej platia zvýšené bezpečnostné opatrenia, i keď v Paríži to navonok tak nepôsobí.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Slovensko

Politické strany nepodporujú vytvorenie samostatného ministerstva pre Európsku úniu

BRATISLAVA – Politické strany nepodporujú vytvorenie samostatného ministerstva pre Európsku úniu (EÚ). Vyplýva to zo …