Nie je možné odmietať kvóty a prijímať dotácie z Únie, odkazuje Schulz

BERLÍN – Európania by nemali pre atentáty v Paríži meniť svoj postoj k migračnej kríze a nechať sa presvedčiť o tom, že sa majú preventívne s podozrivými pozerať na všetkých sýrskych utečencov. Na konferencii v Berlíne to povedal predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz.

Martin Schulz tiež zdôraznil, že Európska únia môže utečeneckú vlnu zvládnuť len vtedy, keď budú jej členovia solidárni. Podľa neho preto nie je možné prijímať dotácie z unijných štrukturálnych fondov a zároveň odmietať kvóty na prerozdelenie utečencov.

“Tí, ktorí teraz tlačia na to, aby sa po Paríži zmenila utečenecká politika… tí sa dopúšťajú trestuhodnej inštrumentalizácie,” citovala Schulza agentúra DPA.

Víťazstvo pre radikálov

Pokiaľ Európa začne po teroristických útokoch vo Francúzsku považovať všetkých migrantov zo Sýrie za podozrivých, potom to podľa neho bude malé víťazstvo pre radikálov z hnutia Islamský štát.

Viac..  Nové opatrenia EÚ prinesú mladým ľuďom príležitosť rozvinúť svoj potenciál a pretvárať budúcnosť EÚ

Schulz povedal, že Európska únia musí byť tvárou v tvár “epochálnej” utečeneckej kríze solidárna.

“Keď sa niekto dovoláva len svojich národných záujmov… potom to nakoniec prinesie výsledky, ktoré nie sú na úžitok nikomu,” uviedol šéf Parlamentu, podľa ktorého nie je možné zároveň čerpať financie zo štrukturálnych fondov a odmietať solidaritu s ostatnými napríklad neprijatím kvót na prerozdelenie migrantov.

Prerozdelenie

Kvóty pre povinné rozdelenie 120 000 utečencov medzi štáty Únie schválili v septembri ministri vnútra Európskej únie. Proti boli Slovensko, Česká republika, Rumunsko a Maďarsko.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Hojsík

Martin Hojsík: Je vidno, že ľudia v Iráne túžia po normálnych štátoch, sám som tam bol

Videoblogy europoslancov, poslancov a analytikov nájdete TU. ŠTRASBURG / Európska únia musí zachrániť jadrovú dohodu s …