monika smolková
Monika Smolková. PHOTO: © European Union- EP.

Monika Smolková: Brusel chce, aby sa v celej EÚ evidovali ľudia, ktorí cestujú lietadlom


BRUSEL – Brusel chystá ďalšie protiteroristické opatrenia. V Únii si už nebudeme môcť kúpiť znehodnotené zbrane cez internet. Európska komisia taktiež navrhla, aby sa o všetkých cestujúcich leteckými linkami, uchovávali záznamy.

“Na slovenských stránkach je uverejnených množstvo ponúk na kúpu znehodnotených zbraní.” S týmito slovami uverejnila švajčiarska televízia príspevok pod názvom “Teroristi si jednoducho zaobstarajú ťažké zbrane”.

Slovenské ministerstvo vnútra sa bráni ale tým, že legislatívu sprísnili ešte v júli. “Od prvého júla došlo k zmenám, či novelizácii zákona. Predaj expanzných zbraní cez internet je zakázaný,” uviedla hovorkyňa ministerstva Andrea Dobiášová.

Kontrola na letiskách

Brusel taktiež chce, aby sa v celej EÚ evidovali ľudia, ktorí cestujú lietadlom. “Kým na slovenských letiskách sa musím preukázať dokladom totožnosti, napríklad v Bruseli alebo vo Viedni prechádzam iba palubnou vstupenkou cez automatické turnikety bez akejkoľvek kontroly totožnosti,” tvrdí europoslankyňa Monika Smolková. Nové pravidlá by mali vstúpiť do platnosti troch mesiacov.

Viac..  Ivan Štefanec: Proti Orbánovým snahám o Veľké Uhorsko podniknem patričné kroky

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

nicholsonova

Lucia Ďuriš Nicholsonová: Ľudia nemajú čo jesť a vláda to nerieši. Budú občianske protesty

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová, bývalá saskárka bola hosťkou relácie TV JOJ Analýzy na Hrane. Hoci …