V Nemecku chcú zakázať burky, podľa poslancov nepatria do našej kultúry


Zákaz nosenia burky a nikábu chcú presadiť političky CDU/CSU. Podľa nemeckej konzervatívnej únie takéto zahaľovanie tváre nepatrí do západnej kultúry, čo následne znemožňuje zrovnoprávnenie postavanie mužov a žien. Podľa Ilse Aignerovej by mal spolkový snem nový zákon odobriť čo najrýchlejšie. Rozhovor s nemeckou poslankyňou zverejnil denník Die Welt.

Návrh získava čoraz väčšiu podporu aj v strane SPD, s ktorou práve nemeckí konzervatívci tvoria nemeckú vládu. Zákaz by sa navyše mal vzťahovať aj na turistky, ktoré navštívia Nemecko. Poslankyňa to odôvodňuje svojou cestou v Iráne. “Podriadila som sa tamojším zákonom, nosila som na hlave šatku. To isté očakávam aj od žien z arabskej oblasti. Zákony nemôžu platiť len pre občanov Nemecka.”

CDU chce už na terajšom decembrovom zjazde presadiť uznesenie na zrýchlené prijatie zákona. Podľa poslanca Burkharda Lischka je nosenie burky symbolom vylúčenia zo spoločnosti. Na druhej strane upozornil aj na to, že v krajinách ako Francúzsko a Belgicko, kde už zákon platí, sa mnohé moslimky začali obracať k radikálnym islamistom. Podľa podpredsedu poslaneckého klubu SPD Axela Schäfera však burka do nemeckej kultúry nepatrí.

Viac..  Do platnosti vstúpili nové práva na zlepšenie rovnováhy medzi pracovným a súkromným životom

 

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

letisko

Predstaviteľov EÚ pri rokovaniach s Iránom zadržali na letisku vo Frankfurte

Hlavného diplomatického predstaviteľa Európskej únie (EÚ) pri rokovaniach o jadrovom programe Iránu aj s kolegami …