SaS: Premiérov odboj voči EÚ potrvá len do volieb

Predseda vlády Robert Fico podanú žalobu pre utečenecké kvóty komentuje ako politik, ktorý sa na najvyššej európskej úrovni pravidelne dostáva do konfliktu so svojimi partnermi. Lenže nie je to tak. Uvádzajú to v stanovisku predstavitelia strany Sloboda a Solidarita.

„Robert Fico sa vždy správal konsenzuálne a vždy sa poslušne držal väčšinového názoru, či už išlo o riešenie dlhovej krízy v Grécku alebo o migračnú krízu na jej začiatku. Robert Fico a ani jeho ľudia sa nikdy nepostavili proti miliardovým transferom do skrachovanej gréckej ekonomiky, na ktorých participuje aj Slovensko. Nikdy nebol ani proti nezmyselným reguláciám, ktoré prichádzajú z Bruselu,“ hovorí predseda SaS Richard Sulík. Naopak, poslanci za Smer-SD v Národnej rade tieto smernice poslušne zapracúvajú do slovenskej legislatívy a neraz pritom idú nad rámec toho, čo EÚ od nich požaduje.

„Zmenilo sa to až teraz pred voľbami, keď predseda Smeru zacítil, že z utečeneckej krízy môže vytĺcť veľký politický kapitál a Smer má opäť šancu vládnuť sám. Netreba ale zabúdať, že poslanci za Smer-SD v Európskom parlamente hlasovali za povinné kvóty. Konali v presvedčení, že postupujú v línii strany, pretože ich predseda Fico sa dovtedy nikdy nepostavil v Európskej rade proti väčšinovému názoru,“ dodáva poslanec NR SR za SaS a podpredseda strany Ľubomír Galko.

Viac..  Europoslanci vyzývajú, aby bolo rodovo podmienené násilie vnímané ako zločin

V tejto súvislosti treba tiež pripomenúť, že strana Smer-SD nikdy nevyvodila voči svojim europoslancom nejaké konzekvencie. „SaS súhlasí s tým, že Slovensko využíva svoje právo podať pre povinné kvóty žalobu. S čím máme problém, je akú nečestnú hru v tejto súvislosti hrá Robert Fico s občanmi Slovenskej republiky. Sme hlboko presvedčení, že mu jeho odbojnosť voči EÚ potrvá len do volieb,“ uzatvára tímlíder SaS pre zahraničnú politiku Martin Klus.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

bilcik

Vladimír Bilčík: Prečo som vyzval európskych socialistov na vylúčenie SMERU

Európski socialisti sú európskou politickou stranou, do ktorej patrí aj Smer-SD. Hoci sa so socialistickým …