Nové právomoci europolu, bude sledovať podozrivých z terorizmu


Po parížskych útokoch z 13. novembra sa na pôde Parlamentu v Bruseli dostáva do popredia záujmu medzinárodná agentúra Europol. Využívajú ju policajné zložky krajín, ktoré v nej majú prístup k informáciám týkajúcich sa narkotík, terorizmu či iných trestných činov.

Europoslankyňa Tanja Fajon (S&D) ozrejmuje činnosť Europolu: „Pomáha s výmenou informácií , sleduje podozrivých teroristov a získava informácie od členských štátov a posúva ich príslušným orgánom.“  Má to však podmienku. Agentúra však môže fungovať len vtedy, ak spolupracujú všetky členské štáty.

 „Europol ma jedinečnú pozíciu v tom, že vďaka našim databázam vytvára rámec na efektívnejší presun informácií,“ povedal Rob Wainwright riaditeľ Europolu.

Europoslanci spolu s členskými štátmi v súčasnosti rokujú o novom rámci agentúry. Členské štáty získajú nariadením lepšie možnosti na prepojenie s Europolom. Parlament zároveň požaduje zvýšenie právomocí na dohľad agentúry, ktorá sídli v Haagu.

Viac..  Michal Šimečka: Zo státisícov občanov robíme ľudí druhej kategórie a odopierame im rešpekt a ľudské práva, uviedol na Dúhovom Pride

Viac informácií sa dozviete v priloženom videu:

 

O jac

Avatar

Odporúčame pozrieť

migranti

EUROPOL: Rozbili zločineckú sieť pašujúcu migrantov z Bieloruska do EÚ

Úrady piatich európskych krajín rozbili organizovanú zločineckú sieť, ktorá pašovala migrantov z Bieloruska do Európskej …