Jednoduchšia svadba v zahraničí? Pomôže nový návrh europoslancov


Od otvorenia schengenských hraníc je pre Európanov jednoduchšie vybrať si krajinu svojich snov, v ktorej chcú založiť rodinu a nájsť si dobrú prácu. Najnovšie návrhy z radov europoslancov majú proces zabývania sa v inom štáte EÚ zjednodušiť. 

„Rodný list, dokumenty o adopcii či partnerstve, sobášny list,  výpis z registra trestov, voličské práva – aj týmto chceme zjednodušiť život občanom, ktorí žijú v štáte EÚ, v ktorom sa nenarodili,“ hovorí europoslankyňa Mady Delvaux.

Sťahovanie sa do iného európskeho štátu kvôli práci či štúdiu by malo byť ľahké. Zdá sa, že úrady sa s nevôľou pozerajú na právne dokumenty vydané v iných štátoch. V snahe o riešenie situácie poslanci schválili správu, ktorá má uľahčiť život občanov.

„Tieto veci vychádzajú zo zdravého úsudku pokiaľ ide o potreby ľudí v bežnom životnom štýle. Presťahovanie sa z jedného členského štátu do druhého už nie je takým veľkým rozhodnutím ako kedysi. Ale dôsledky tohto počinu si stále vyžadujú podporu úradov EÚ. Dúfam, že sme ju týmto poskytli,” povedal poslanec Sajjad Karim.

Viac..  L. Ď. Nicholsonová: Veľká nespravodlivosť končí, slovenské deti už Rakúskom nebudú diskriminované

Pre poslancov však práca týmto nekončí. Chcú tlačiť na vznik štandardizovaných dokumentov pre orgány verejnej správy EÚ.

O bed

Avatar

Odporúčame pozrieť

supermarket, potraviny

Inflácia, ktorá zaťažuje strednú Európu, núti ľudí obracať každý cent

Masívna vlna zdražovania zasiahla celú Európu vrátane Slovenska. Niektoré krajiny hlásia najvyššiu mieru inflácie za …