Do Grécka prišlo 1 700 migrantov, Taliani zachraňovali utečencov z člnu

ATÉNY/RÍM – Prúd migrantov smerujúcich z Blízkeho východu, Ázie a Afriky do Európskej únie za lepším životom príliš nepoľavuje ani počas vianočných sviatkov. Do aténskeho prístavu v Pireu v piatok priplávalo z gréckych ostrovov v Egejskom mori ďalších 1 700 utečencov a niekoľko stoviek tiež dorazilo na taliansku pevninu.

Podľa gréckej pobrežnej stráže do Pirea stále prichádzajú migranti, ktorí sa cez Turecko dostávajú na grécke ostrovy lesbos, Chios a Samos. Od začiatku týždňa ich už bolo viac než 12 tisíc.

Prakticky nikto z prichádzajúcich nechce zostať v Grécku. Prakticky všetci mieria do bohatších krajín Európskej únie, najmä do Nemecka a Švédska.

Talianska pobrežná stráž oznámila, že v piatok pri Sicílii zachránila 99 utečencov tlačiacich sa v gumovom člne. Agentúra ANSA napísala, že 371 migrantov, väčšinou z afrických krajín, priplávalo do mesta Reggio di Calabria. Medzi nimi bolo 59 žien, ale žiadne deti. Niektorí trpia svrabom.

Viac..  Maroš Šefčovič dostal štátne vyznamenanie od ukrajinského prezidenta

Mnohí neprežili

Od pondelka podľa štatistík úradov vystúpilo na taliansku pevninu 1 470 migrantov.

Podľa Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov tento rok do Talianska priplávalo asi 150 000 migrantov a asi 820 000 sa dostalo cez more do Grécka. Približne 3 700 ľudí pri tejto ceste podľa Medzinárodnej organizácie pre migráciu zomrelo.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Grecko

Slovensko poskytlo materiálnu humanitárnu pomoc utečeneckému táboru Moria v Grécku

Z bratislavského letiska bola v piatok 18. septembra vypravená materiálna humanitárna pomoc pre Grécko, určená …