Niektoré metropoly dostali varovania pred možnými útokmi, hlási Viedeň


VIEDEŇ – Viedenská polícia v sobotu oznámila, že jedna “spriatelená” spravodajská služba varovala niekoľko európskych metropol, že medzi Vianocami a Novým rokom v Európe hrozí streľba či bombový útok. Vo Viedni už preto úrady zvýšili bezpečnostné opatrenia, hlavne v miestach výskytu väčšieho počtu ľudí. Žiadne akcie ale nezrušili.

“Zmienili mená možných potencionálnych útočníkov, ktorých sme preverili. Vyšetrovanie založené na tomto preverovaní zatiaľ nedospelo ku konkrétnym výsledkom,” uviedla bez ďalšieho upresnenia viedenská polícia vo svojom vyhlásení. Tiež neoznámila, ktorá tajná služba varovanie rozposlala a ktorých miest sa týka.

Varovanie, ktoré vydali niekoľko dní pred Vianocami, neupresňuje žiadny cieľ, a viedenské úrady preto nemajú v plná rušiť žiadne akcie pripravované na Silvestra, poznamenal web britského denníka The Guardian.

Sledovanie miest

Hovorca viedenskej polície Christoph Pölzl denníku povedal, že nie sú dôkazy, že podozrivé osoby sú v Európe a či vôbec existujú. Odmietol uviesť, ktoré ďalšie metropoly varovanie dostali.

Viac..  Peter Pollák: STOP byrokratickému kolotoču, dobrá správa pre rodičov

Viedenská polícia bude dôkladnejšie sledovať miesta, kde sa zdržiava viac ľudí – najmä dejiská spoločenských udalostí a dopravné uzly. Rovnako bude viac kontrolovať podozrivé batožiny.

Varovanie po Paríži

Varovanie prišlo šesť týždňov po útokoch v Paríži, kde islamisti zavraždili na rôznych miestach 130 ľudí a ďalších najmenej 350 zranili.

Nedávno zadržali v Rakúsku v súvislosti s novembrovými teroristickými útokmi v Paríži dvojicu mužov. Podľa policajných zdrojov citovaných agentúrou AFP pochádza jeden z nich z Alžírska, druhý je Pakistanec.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

priroda

Kohézna politika EÚ: 76 miliónov eur na zmenu klímy v Rakúsku

Komisia prijala územné plány spravodlivého prechodu (TJTP) pre Rakúsko spolu s prvým financovaním v rámci …