Ľubomír Galko: Fico koná inak doma, inak v Bruseli

BRATISLAVA – Premiér Robert Fico 2. decembra oznámil, že Slovensko podalo žalobu na Brusel pre povinné kvóty. Mnohí vládu skritizovali pre vojnu s Belgickom, no našli sa i takí, ktorá v žalobe nevidia nič výnimočné. Sporov či konaní s Úniou máme hneď niekoľko.

“Ináč konajú doma, ináč v zahraničí. Ináč konajú v Bruseli, ináč na Slovensku,”tvrdí poslanec Ľubomír Galko.

“Smer to potrebuje na to, aby žili túto tému. Aby téma migračnej krízy zostala do volieb,” myslí si poslanec Gábor Gál.

Premiér Robert Fico opakovane vyhlasuje, že je to naše legitímne právo brániť sa.

Predsúdna fáza

Po žalobe môže nasledovať takzvaný infringement, teda konanie zo strany Európskej únie, keďže neaplikujeme zákony či smernice, ktoré boli schválené. V prípade tejto žaloby tak vraj nejde o nič výnimočné.

“Voči Slovensku sa momentálne vedie 46 infringementov. Žiadny nie je v súdnej fáze, to znamená, že sú v predsúdnej fáze,” ozrejmuje hovorca ministerstva zahraničných vecí Peter Stano.

Viac..  Vyhlásenie MZVEZ k dohode medzi USA a Ruskou federáciou k predĺženiu zmluvy New Start

Rómske detí i kúpa pôdy

Infringementy sa týkajú hneď niekoľkých oblastí. “Problematika diskriminácie rómskych detí pri vzdelávaní alebo kupovanie slovenskej pôdy cudzincami či uvádzanie podielu slovenských potravín. Nikdy v histórii pritom nebola udelená finančná pokuta, ktorá je vlastne tou poslednou sankciou,” dodáva Stano.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

vlajky

V Bruseli to ožíva, tohtotýždňový program je nabitý

Pondelok 18/1 ·       spustenie nového európskeho Bauhausu, tlačová konferencia eurokomisárok E. Ferreirovej a M. Gabrielovej, sledujte naživo cez …