Domov / POLITIKA / SaS: Nevyužiť miliardu z eurofondov je fatálna neschopnosť vlády
Ján Rudolf
Ján Rudolf. PHOTO: redakcia/red.

SaS: Nevyužiť miliardu z eurofondov je fatálna neschopnosť vlády

Až 13, 5 miliardy eur mohlo Slovensko čerpať z eurofondov v programovom období 2007 – 2013. Keďže sme požiadali o predĺženie, toto obdobie vyprší 31. 12. 2015. Podpredseda vlády SR pre investície Ľubomír Vážny priznal, že Slovensko nebolo schopné vyčerpať približne miliardu z prostriedkov nám pridelených európskych peňazí.

„Domnievam sa, že táto čiastka je výrazne vyššia a to z dôvodu korekcií v jednotlivých operačných programoch. Príčinami sú od začiatku zlý manažment na centrálnej úrovni, aj na jednotlivých ministerstvách, uspokojovanie vlastných záujmov pred  verejným, politické nominácie či fluktuácia ľudí.

Problémom je aj zákon o verejnom obstarávaní vykazovanie výdavkov,“ hovorí kandidát SaS do parlamentných volieb 2016 a expert na eurofondy Ján Rudolf.

Nevyčerpaná miliarda bude chýbať v mnohých oblastiach. „Namiesto kompy sme mohli postaviť z eurofondov most. V každej obci mohlo byť vymenené verejné osvetlenie a v každej nemocnici mohlo pribudnúť nové CTčko. Vyššie mohli byť investície do vedy a startupov. Vláda nemá na platy učiteľov a sestier ani na lepšie školstvo. Nevyužiť pritom viac ako miliardu v prospech slovenských regiónov a občanov je fatálna neschopnosť vlády Roberta Fica,“
uzatvára predseda SaS Richard Sulík.

Viac..  Kandidátov na eurokomisárov čakajú náročné pohovory parlamentných výboroch
Správa je publikovaná v originálnom znení tlačového oddelenia SaS, bez redakčnej úpravy

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

EU, komisia

Brusel schválil kompenzáciu pre energeticky náročné spoločnosti na Slovensku

Európska komisia schválila plány slovenskej vlády čiastočne kompenzovať energeticky náročné spoločnosti pre zavedenie vnútroštátneho príplatku na …