EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / SaS: Nevyužiť miliardu z eurofondov je fatálna neschopnosť vlády
Ján Rudolf
Ján Rudolf. PHOTO: redakcia/red.

SaS: Nevyužiť miliardu z eurofondov je fatálna neschopnosť vlády

Až 13, 5 miliardy eur mohlo Slovensko čerpať z eurofondov v programovom období 2007 – 2013. Keďže sme požiadali o predĺženie, toto obdobie vyprší 31. 12. 2015. Podpredseda vlády SR pre investície Ľubomír Vážny priznal, že Slovensko nebolo schopné vyčerpať približne miliardu z prostriedkov nám pridelených európskych peňazí.

„Domnievam sa, že táto čiastka je výrazne vyššia a to z dôvodu korekcií v jednotlivých operačných programoch. Príčinami sú od začiatku zlý manažment na centrálnej úrovni, aj na jednotlivých ministerstvách, uspokojovanie vlastných záujmov pred  verejným, politické nominácie či fluktuácia ľudí.

Problémom je aj zákon o verejnom obstarávaní vykazovanie výdavkov,“ hovorí kandidát SaS do parlamentných volieb 2016 a expert na eurofondy Ján Rudolf.

Nevyčerpaná miliarda bude chýbať v mnohých oblastiach. „Namiesto kompy sme mohli postaviť z eurofondov most. V každej obci mohlo byť vymenené verejné osvetlenie a v každej nemocnici mohlo pribudnúť nové CTčko. Vyššie mohli byť investície do vedy a startupov. Vláda nemá na platy učiteľov a sestier ani na lepšie školstvo. Nevyužiť pritom viac ako miliardu v prospech slovenských regiónov a občanov je fatálna neschopnosť vlády Roberta Fica,“
uzatvára predseda SaS Richard Sulík.

Viac..  Slovensko stále zaostáva v čerpaní európskych peňazí pre malé a stredné podniky
Správa je publikovaná v originálnom znení tlačového oddelenia SaS, bez redakčnej úpravy

O dac

Odporúčame pozrieť

Danko

Danko chce s Poliakmi začať opäť snívať sen o organizovaní olympijských hier vo Vysokých Tatrách

BRATISLAVA / Predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) chce s Poliakmi začať opäť snívať sen …

  • puma

    zbaviť sa eurofondov, znamená pracovať na svojej nezávislosti a štátnosti. Eurofondy nás len oberajú o možnosť vlastného rozhodovania, sú korupciou mocných na malých štátoch – my vám euráčiky a vy nám vašu poslušnosť… už nie, som proti a nechcem už byť ani v eu!!! Sklamalo ma kompletne!