štefanec
Ivan Štefanec, europoslanec. PHOTO: archív IŠ.

Ivan Štefanec: Slovenské predsedníctvo EÚ je našou veľkou šancou


V roku 2016 sa Slovensko okrem nadchádzajúcich parlamentných volieb musí zodpovedne pripraviť na výkon európskeho predsedníctva. „Slovenské predsedníctvo EÚ je našou veľkou šancou. Slovensko má príležitosť nielen dokázať svoje schopnosti, ale aj opätovne nadobudnúť dôveru našich partnerov.“ uviedol Ivan Štefanec, poslanec Európskeho parlamentu (KDH, EPP).

Popri urgentných témach utečeneckej krízy považuje za dôležité, aby sme nestratili zo zreteľa témy rozvoja európskej ekonomiky. „Podstatná časť európskej ekonomiky je založená na malých podnikateľoch a živnostníkoch, ktorí si zaslúžia väčšiu podporu dokončením spoločného európskeho trhu, znižovaním administratívneho zaťaženia, ako aj zjednodušovaním pravidiel.“ zdôraznil Ivan Štefanec, ktorý je aj viceprezidentom SME Europe, významnej organizácie podporujúcej malé podnikanie.

Je dôležité, aby sme aj pri slovenskom predsedníctve zdôraznili úlohu malého podnikania na Slovensku a v Európe. Vybudovanie spoločného digitálneho trhu, dohoda o voľnom obchode s USA, či znižovanie energetických nákladov dobudovaním energetickej únie – to všetko sú kľúčové oblasti, z ktorých majú príležitosť mať najväčší úžitok najmä malí podnikatelia, ktorí dokážu poskytnúť občanom najpružnejšie služby.

Viac..  Ivan Štefanec: Európske firmy nesmú byť viac diskriminované na svetových trhoch

V roku 2016 občania právom očakávajú potrebné riešenia pri utečeneckej kríze, bezpečnosti EÚ, ruskej agresii, očakávanom britskom referende, ale aj pri stále otvorenej gréckej otázke. V týchto úlohách, tak ako aj v ekonomických témach, môžeme uspieť len spoločným európskym postupom, založenom na vzájomnej spolupráci. Slovensko môže využiť svoje prvé predsedníctvo na prehĺbenie európskej koordinácie a dôrazné presadzovanie dohodnutých pravidiel a riešení. „Máme na to, aby sme ponúknutú šancu využili. Naši občania si to zaslúžia.“ zakončil europoslanec.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

stefanec

Ivan Štefanec o otvorení zmlúv EÚ: Je dôležité zrýchliť rozhodovanie najmä v obrannej a zahraničnej politike

Chcete byť v obraze? Prihláste sa na bezplatný odber spravodajstva z EÚ 👉 PRIHLÁSENIE. Európska …