BSK: Rok 2016 aj v znamení summitu


Bratislavský samosprávny kraj bude začiatkom júla tohto roku spolu s Bratislavou hostiteľmi Európskeho summitu regiónov a miest. Do Bratislavy prídu na začiatku slovenského predsedníctva v Rade EÚ nielen čelní predstavitelia Európskej únie, ale na summite bude takmer tisíc predstaviteľov európskych regiónov a miest.

„Na túto úlohu sa s kolegami pripravujeme veľmi zodpovedne. Tento summit je nielen otázkou prestíže, ale nastolí aj mnohé otázky, s ktorými sa Európa v tomto roku bude musieť popasovať nielen na regionálnej úrovni,“ vyjadril sa bratislavský župan Pavol Frešo.

Európsky summit regiónov a miest, ktorý bude v Bratislave 8. a 9. júla, predstaví najmä tému prepájania Európy prostredníctvom budovania dopravnej, energetickej či digitálnej infraštruktúry, ako aj prostredníctvom cezhraničnej spolupráce. Rovnako sa dotkne aj tém ako „smart cities and regions“, podpory start-upov či zjednodušenie kohéznej politiky EÚ. Toto podujatie bude jedným z top podujatí slovenského predsedníctva v Rade EÚ a zúčastní sa ho takmer tisícka zástupcov regiónov a miest EÚ.

Viac..  Program Fit for 55: Parlament chce ambicióznejší systém obchodovania s emisiami

Okrem summitu pripravuje Bratislavský samosprávny kraj aj niekoľko podujatí priamo v Bruseli ako napr. „Týždeň slovenskej kuchyne“, workshopy tradičných remesiel, výstavu slovenského moderného umenia a Bratislavský kraj sa zúčastní aj podujatia „Dizajn september“. Cieľom týchto aktivít je podpora mladých talentov a propagácia regiónu v zahraničí prostredníctvom jeho kultúry, tradícií či gastronómie.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

EÚ prostredníctvom Európskej rady pre inovácie podporí ukrajinské startupy 20 miliónmi EUR

Európska komisia odštartovala ambicióznu akciu v hodnote 20 miliónov EUR na podporu ukrajinského inovačného spoločenstva. …