EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / KOMENTÁRE A ANALÝZY / Richard Sulík: Vytriezvenie zo silvestrovskej orgie
sulik
Richard Sulík, europoslanec. PHOTO © European Union- EP.

Richard Sulík: Vytriezvenie zo silvestrovskej orgie

Vyše tisíc „severoafricky a arabsky vyzerajúcich mužov“ (tak sa vyjadrila kolínska polícia) sa zhromaždilo v Kolíne pred hlavnou železničnou stanicou a robili, čo sa asi tak na Silvestra robí – chľastali. Okolo jedenástej večer začali robiť výtržnosti, aj to sa občas stáva, no po jednej ráno sa silvestrovské oslavy zvrhli na hon na ženy.

sulíkMladé Nemky zažili niečo, čo naposledy zažili ich babičky a prababičky na konci druhej svetovej vojny a čo si doteraz nedokázali predstaviť – že ich horda chlapov naháňa ako divú zver, obchmatkáva, obťažuje, vyzlieka… do včera bolo podaných 90 trestných oznámení.

Kolínsky Dóm je obrovská stavba (157 m) a námestie pred ním, Domplatte, je miesto, kde sa vždy zdržiava veľa ľudí. Priamo s Domplatte susedí Predstaničné námestie, pred 150 rokmi rovno vedľa Kolínskeho Dómu postavili hlavnú železničnú stanicu. Toto je dôležité vedieť, pretože na rozdiel od iných miest, je Predstaničné námestie najcentrovatejšie centrum. Je úplne pochopiteľné, že sa v tejto lokalite nachádza vždy veľa ľudí a na Silvestra obzvlášť.

Čo je nové, to je skutočnosť, že 31. decembra sa Predstaničného námestia zmocnili cudzinci – Arabi a Afričania, ako musela kolínska polícia priznať a Nemci odtiaľ utekali. Zrazu povyliezali zo svojich ubytovní a štvrtí, kam nielenže bežní Nemci, ale ani nemeckí policajti radšej nechodia a zrazu sa tí bežní Nemci nestíhali čudovať, kto to vlastne s nimi žije. Tí, presnejšie povedané tie, ktoré chceli sadnúť na prímestský vlak (S-Bahn) a ísť domov, nemali šancu túto hordu nestretnúť.

K prvým problémom začalo dochádzať ešte pred polnocou a tak kolínska polícia „rozpustila“ zhromaždenie na Predstaničnom námestí. „Rozpustiť“ v nemeckej naivite a pri nemeckej poslušnosti znamená, že policajti dotyčných napomenuli a vykázali ich z námestia. To môže platiť na Nemcov, títo „severoafricky a arabsky vyzerajúci muži“ sa len presunuli do vnútra samotnej stanice a pokračovali v… no v čom vlastne? Asi je najvyšší čas to na rovinu povedať: pokračovali v robení bordelu. Lenže to už kolínska polícia neriešila, lebo samotná stanica je v zodpovednosti spolkovej polície, tých však nebolo dostatok.

Po jednej hodine ráno nastali „stavy podobné občianskej vojne, ktoré nikdy nezažili“, ako sa vyjadrili viacerí očití svedkovia. Polícia (kolínska, aj tá spolková) nestíhala, lokálne záchytky boli preplnené, vyše jeden a pol hodiny nechodili policajné autá na odvoz zatknutých a tak museli policajti podozrivých opäť pustiť a akože trest bolo ústne napomenutie. Niekomu, kto si zažil tvrdý život v Afrike, to mohlo byť akurát tak na smiech, navyše, ak bol podružený alkoholom a súčasťou tisícovej hordy. Pľuli na policajné autá, púšťali silvestrovské rakety do ľudí, okrádali tých, čo sa nestíhali zdekovať a ako už spomenuté, páchali násilnosti na ženách… V prvých hodinách nového roku tu stratil nemecký štát monopol moci, to je nové poznanie pre Nemcov a ich politikov.

“Nemecká polícia sa spočiatku snažila všetko toto ututlať, no nevydalo. Už 1. januára poobede začali na facebookovej skupine „Nett-Werk Köln“ písať ženy, čo všetko zažili. Táto skupina mala k včerajšiemu večeru 148 tisíc užívateľov a do dnešného rána bola z Facebooku odstránená. Bolo možné čítať množstvo statusov očitých svedkov, obťažovaných žien, ľudí, ktorí ničím nebudili dojem, že by boli extrémisti alebo čo len vulgárni. Keby že na tejto stránke nestrávim včera takmer hodinu, neverím že vôbec existovala. Považujem za čistú manipuláciu túto stránku odstrániť. V duchu „milí Kolínčania, môžete mať na facebooku skupinu, ale len pokiaľ tam riešite prkotiny typu darujem starší gauč za odvoz“.

Viac..  Ľubomír Galko: Ako ďalej s domácim a medzinárodným krízovým manažmentom?

Existuje však video portiera z luxusného hotela Excelsior priamo oproti Kolínskemu Dómu, ktorého počet videní už dosahuje 4 milióny videní.

https://www.facebook.com/ivan.jurcevic.56/videos/10204881795915947/?theater

Vrátnik na videu hovorí priamo o tom, čo sa v tú noc udialo, ako k nemu utekali prenasledované ženy, ako bola polícia bezmocná. Nenadáva, pokojne opisuje situáciu.

Včera na obed, teda 5 dní po udalostiach, mala tlačovú konferenciu aj primátorka mesta Kolín, Henrieta Rekerová. Okrem rôzneho bla bla dala ženám odporúčanie, aby k cudzím osobám (čo sa v Nemčine dá rozumieť aj ako k cudzincom) držali odstup dĺžky jednej ruky a aby sa držali v skupinách… No, krava. Okrem toho, že medzi tisíckou ľudí nie je technicky možné si držať odstup jednej ruky k cudzím ľuďom, táto pani primátorka len tak medzi rečou pre mesto Kolín zrušila jeden z veľkých výdobytkov našej civilizácie a našej kultúry – voľný a bezpečný pohyb žien kdekoľvek a kedykoľvek. To je veru silná káva.

Ostatní politici, Merkelová a spol. požadujú potrestanie páchateľov a tiež, že nesmú existovať žiadne „priestory bez práva“ (rechtsfreie Räume). Nuž, požadujú samozrejmosti a práve tu vidieť, ako často krát doteraz dopustili, že páchatelia v podobných situáciách (avšak v menšom rozsahu a nie na Silvestra v absolútnom centre jedného z najväčších nemeckých miest) potrestaní neboli a koľko tých rechtsfreie Räume (po nemecky „no go areas“) už vlastne v Nemecku existuje.

Henrieta Rekerová, spomínaná primátorka Kolína, povedala ešte jednu perlu, ktorá však pri hlbšom zamyslení je riadne desivá. Povedala, že sa nepreukázalo, že medzi páchateľmi by boli terajší žiadatelia o azyl. Bohvie, odkiaľ to má, lebo samotná kolínska polícia priznala, že páchateľov nepozná, ale povedzme, že tomu tak je. Potom to museli byť buď už tí, čo azyl dostali, alebo ich potomkovia. To ale znamená, že doteraz nedošlo k dostatočnej integrácii a že multikulti zlyhalo v plnom rozsahu. Nemci sa teda môžu tešiť na generáciu po terajších migrantoch, ktorých tento rok došlo milión a budúci rok to môžu byť až tri milióny. Pre porovnanie, v roku 2008 prišlo do Nemecka 28 tisíc migrantov. Nie za víkend, ale za rok. Pýtam sa, ako chcú integrovať milión, keď nedokázali integrovať 28 tisíc?

O Richard Sulík

Richard Sulík
Predseda strany Sloboda a Solidarita, poslanec Európskeho parlamentu vo frakcii ECR.

Odporúčame pozrieť

Sulik

Richard Sulík: Fico preplatil Jaguar, teraz pustí doňho pracovať cudzincov

Strana Sloboda a Solidarita berie na vedomie volanie automobiliek po otvorení slovenského pracovného trhu pre …

 • Michal Konupčík

  Překvapilo by mě, kdyby ta druhá její perla měla cokoliv společného s realitou. Spíše se jen úpěnlivě snaží dodržovat dál svoje multikulti nadšení a lže, aby se pokusila poslušným Němcům nabulíkovat, že to nemá s tím milónem z roku 2015 nic společného. Nu nezjišťoval jsem si její stranickou příslušnost, ale dovolím si hádat: vlevo, hodně vlevo.

  • tom kokom

   Dnes svetu vládnu neomarxisti 😉

 • disqus_QjceOq5oYL

  Skupina Nett-Werk Köln dnes 6.1 normalne funguje a je plna postov o ktorych ste vraveli. Je tam aj vyjadrenie admina, ktore stoji za to si precitat. Urivok:

  …Máme na mysli tie Príspevky na cudzincov s propagáciou nenávisti a násilia. Príspevky, kedy utečenci a / alebo cudzinci sú vo všeobecnosti stigmatizovaní ako zločinci. Kde chcú ludia odrezávať časti tela, chcú strieľať a upaľovať ich zaživa, atď. To si toto mesto, a jeho obyvatelia, ktorí sa kladne sa k životu(ako takému) stavajú kladne nezaslúžia.

  Ak by sa mali ďalej vystupňovať posty a komentáre tohto druhu, budeme nútení stránku dočasne uzavrieť. Nikdy sme si nemysleli, že to možné, že to zájde až tak daleko!

  S pekným pozdravom, otrasený zakladateľ skupiny!(Phil Daub)

  Takze nebol by som az taky paranoidny.

  • Marko Somtoja

   Stránka sa javí zablokovaná tým, ktorí požiadali o členstvo. Ad hoc blokujú každého žiadateľa z cudzej krajiny. Neregistrovaný užívateľ skupinu vidí.

   • disqus_QjceOq5oYL

    Prirodzene, kedze je to skupina pre ludi ktori ziju v Koline. To nema nic spolocne s tym co vravi Sulik a na co som reagoval:

    “Za čistú manipuláciu považujem, že bola odstavená (možno až natrvalo zrušená) facebooková skupina „Nett-Werk Köln“. V duchu „milí Kolínčania, môžete mať na facebooku skupinu, ale len pokiaľ tam riešite prkotiny typu darujem starší gauč za odvoz“.

    Ja zas povazujem za manipulaciu, nepravdu a domyslanie to co vravi Sulik.

    • Marko Somtoja

     Ja tiež. A zároveň to nepovažujem za nič nové od pána Sulíka, takých “prešľapov” sa dopúšťa dlhdobo.

    • tom kokom

     Šulino je starý manipulátor, najnovšie “žiari” s jeho kecami v ním zaplatenej relácii v nemeckej televizií. Zaplatil si aj mlčanie prísediacich nemcov keď naoko kydá na úniu resp. kritizuje jej kroky. Treba si všimnúť ich veľavravné pohľady a grimasy pri šulinovom rečnení xD Bola to predvolebná šaškáreň nič viac. Mečiar má zrejme viacerých fandov nielen Fica, mnohému sa od neho naučil aj Dzurinda a ďalší.

    • shidersh

     ak teda “veruebergehend geschlossen” napis na hlavnej stranke skupiny znamena, ze je pristupna, tak potom diskuter disqus_QjceOq5oYL netusi, co to znamena, alebo sa snazi manipulovat manipulaciu. 😀

     Dokonca tam admin pise, ze v sucasnej dobe nie je mozne administrovat stranku kvoli rastucim nenavistnym komentarom a stranku docasne uzatvara.

     Takze drahy QjceOq5oYL, skus menej priehladne klamstva…

     • disqus_QjceOq5oYL

      Vcera vecer ju zatvorili. Predtym este fungovala. Zatvorili ju aj po silvestrovskej noci na kratku dobu. Zmazali aj par postov tesne potom ako sa to stalo, lebo admin to povazoval za zly vtip, za co sa ospravedlnili a z toho mozno vznikla cela tato situacia. V case ked vysiel tento clanok skupina normalne fungovala. Kazdopadne Sulikovo rozhorcenie nad slobodou slova je v tomto pripade rozduchavanie primitivnych nalad. Je to support skupina urcena na inzerciu prip. pomoc a ako kazda ma svoje pravidla a nielen svoje ale aj vseobecne facebookovske. Medzi inym ziadne politicke komentare, ziadne hate komentare. Ziadne lincovanie atd. co spominal admin. Ja osobne som videl len par postov, ktore boli na hrane teda nie priamo lincovanie, ale aj tak tam nemaju co robit. Max keby chceli identifikovat nejakeho pachatela co povedal aj admin, ze spolupracuju s policiou. Kedze tam vseci teraz spamuju a znefuncnuju skupinu tak niet sa co cudovat ze ju zatvaraju.

      http://koelnblogging.com/facebook-gruppe-nett-werk-zieht-norgler-an/

 • Tomas Masar

  V minulosti by politik za tuto doslova protinarodnu aktivitu davno celil atentatu. Mnoho Nemcov by milu pani Merkelovu urcite radi videli s gulkou v cele, ale asi to nema kto spravit, lebo vsetkych zaujimaju pochody gayov a podobne zvratenosti. A cochvila to ani nebude cim spravit, nakolko vsetkych odzbroja a zbrane budu mat len zlocinci. Pan Boh ochranuj Europu, ked si uz ani v minulosti hrdi a narodne citiaci Nemci, nebudu vediet doma spravit poriadok.

  • Vincent

   Amerike ide o rozpad Európy. Merkelová je buď nasadená agentka USA alebo Američania na ňu nedávnou kauzou – odpočúvaním zistili nejakú sviniareň a vydierajú ju teraz.

   • mark

    Pokud to je pravda a opravdu tu invazi musi schvalovat proti sve vuli ale na natlak kohokoliv, tak se da rezignovat “ze zdravotnich duvodu” (aby to nebylo tak napadne) a v tu ranu na ni nikdo nema NIC, protoze uz je neaktualni…

   • tom kokom

    Aká agentka?! Preboha ľudia chcete sa vyjadrovať a vôbec nesledujete udalosti?! Si nepostrehol ten škandál pred ukrajinským majdanom o odpočúvaní merkelovej a iných eu poslancov americkými tajnými službami?! Čomyslíš prečo ich amíci odpočúvali?! Kôli tomu aby vedeli koľkokokrát si denne uprdnú?! Pannenka Mária. EU nie je dávno právnym štátom pretože medzinárodne vydieratelná osoba ako Merkelová by už bola dávno zbavená svojej funkcie a postavená pre súd. Elita pomocou ameriky konštruuje NWO. Pripravuje globálnu celosvetovú vládu. Čítajte Bibliu aby sme neostali sprosí a vedeli čo vás čaká a čo máte robiť ovečky osprostené.

   • tom kokom

    Presne tak všetko to majú dopredu pripravené, včetne odpočúvania Merkelky a poslancov EU. EU nie je dávno právnym spoločenstvom pretože medzinárodne vydieratelná osoba ako Merkelová by už bola dávno zbavená svojej funkcie a postavená pred súd.

 • Jaroslav Micenko

  Angela Merkelová je HRDINKA!!!!!, príde čas, keď jej budeme vďačný — lebo nám otvorila oči– síce nechtiac a v priamom kontraste s jej úmyslami ale predsa: 1. Europa posledných 50 rokov čelí veľmi silnej PLAZIVEJ ISLAMIZáCII — teda jej ich tu čoraz viac, a postupovalo to bez nejakých výraznych škandálov – teda ľudia sa nebúrili, považovali to za normálne, ale keby to šlo ešte nejakých 30 rokov takto, došli by sme do bodu, kde by nebolo návratu 2. Keďže Merkelová chcela tento proces maximálne urýchliť a pozvala ich do Nemecka, kde im poskytuje nadzákonnu ochranu, začali sa sem hrnúť hordy vycvičených mladých mužov a ten bordel a zločinosť čo tu robia, otvára oči strednej vrstve, ktorá je nimi existenčne ohrozená a začína sa brániť… teda Merkelová dosiahla pravý opak toho čo chcela- myslím si že v blízkej dobe dôjde k ozborjeným masívnejším útokom na migrantov a aj niek
  torých politikov, radikalizácii pôvodného národného obyvateľstva čo povedie nielenže k zastaveniu imigrantov ale aj k ich následnému vracaniu mimo europu a čo je najdôležitejšie aj k zastaveniu PLAZIVEJ ISLAMIZáCIE EUropy … podakujme Merkelovej, že nám v predstihu 30-40 aj keď nechtiac, ale predsa ukázala čo by nás čakalo a prinutila nás tým začať konečne brániť Europu a náš spôsob života

  • tom kokom

   Ale veď o to ide aby sa ľudia začali brániť pomocou násilia…od začiatku tvrdím že je to jeden z bodov islamizácie…elita pracuje na tom aby sa občania vzbúrili aby mohla následne potlačiť tieto vzbury hrubou silou, vyhlásiť výnimočný stav, stanné právo atď. čo znamená okrem iného aj zákaz nočného vychádzania a smrť za neuposlúchnutie výzvy policajta (vojaka). Vitajte v NWO! Čomyslíš prečo USA rozmiestňuje nové základne (kde ich ešte nemá) v EU štátoch?! No a v tkýchto podmienkach kedy budú mať totálnu kontrolu nad každý občanom sa započne s čipovaním…atď. Ak chceš vedieť čo bude ďalej prečítaj si Bibliu, najpodrobnejšie to je opísané v Jánovom zjavení. Takže tie plazivé keci o merkelovej (lokajky architektov NWO) si strč za klobúk…lebo ono to všetko dopadne úplne inak ako si si ty vysníval.

 • Petr Bouda

  Perfektní, děkuji za informace, zejména to o té cenzuře sociálních sítí je příšerná zpráva – tohle se dělo v Československu naposledy za komoušů, když se tutlaly demonstrace proti režimu, brutální zásahy policie a nehody ruskejch okupantů.

 • mark

  No a ted’ je potreba si uvedomit, ze s casem to bude jen horsi. A to ve VELICE kratkem case. Tyto posledni udalosti proti tomu co nastane se nam budou zdat jako prochazka parkem…

 • Denominator

  nechcem byt odporny, ale nemcom to prajem.. takto skonci kazda bohata krajina, ktorej sa zmocnia laviciari a ina utopisticka haved, ktora si nedovidi na koniec nosa. Bohuzial sa takychto situacii castokrat zmocnia rozne ine zivly, ako napr. prave opurtunisticki nackovia. Verim vsak, ze v Nemecku maju dost rozumu, aby ako u nas nedali svoje hlasy dakemu tupemu nemeckemu Kotlebovi.

  • tom kokom

   No jasné ža majú rozum veď vidno ako dopadli ……deti svojich náckovsských rodičov….trepeš 2/3 majú ešte menej rozumu ako ich predkovia v 1930-1945 a vieš ako to vtedy dopadlo….tak len snívaj svoj morký sen ďalej xD

   • Denominator

    ono ked zvolia dakeho hnedeho imbecila, tak to zavari aj nam.. mne ide predovsetkym o moj narod.. srat na nich, ale len nech preboha si aspon trocha rozumu zachovaju

  • Anna And

   nemcov sa zmocnilo USA a uz ich nepustili. ved este je tam stale skoro 70000 US vojakov od vojny. preco?

   • Denominator

    tak nech si USA zvoli Trumpa.. neni to genius ale ma ton cloveka s anti-establishment nazormi.. dokonca chce aby Rusko a USA boli priatelia.. Putin sa pekne o nom vyjadril.. tak sup sup ideme podporovat Trumpa

    • Anna And

     si myslim,ze hlavne kvoli tomu,ze chce by kamarat s ruskom , dostava tak strasne na frak vo vsetkych mediach (vsak tusime, kto mainstream media vlastni)

    • Anna And

     vsak preto ho tak strasne vsade zhadzuju. lebo nepodporuje ten hlavny politicky stream. ale bohvie, jeho dcera je vydata za zida a tie konvertovala, tak ja by som uz nicomu neverila. taky cirkus, a nakoniec vyjde najavo,ze vsetko je inak

 • Nucleon

  Od sameho zaciatku, ked sa objavili prve masy utecencov v Europe som ocakaval podobne problemy. Ale ocakaval som ich trocha neskor a tiez v inej podobe napr. teroristickej cinnosti. Myslim si, ze toto je len slaby odvar toho co pride. Ked zacinala utecenecka kriza, neveril som vlastnym ociam a usiam, ako lahkomyselne do Europy vpustili statisice neoverenych ludi uplne inej kultury a netusili (mozno tusili ale aj tak nezavreli hranice) ake to moze mat dosledky. V Nemecku ich nejaky ludomili dokonca vitali na stanici. Pamatam si pred par rokmi, ked Nemci Rakusaci resp. staty EU robili velke opatrenia ked postkomunisticke krajiny (vratane Slovenska) vstupili do EU, aby sme im nahodou nezaplavili trh prace. Blbci. Teraz destabilizovali celu EU, Velka Britania opusti EU co nevidiet, a budu ju nasledovat aj ine krajiny. Problem je, ze ak sa niekto vyslovi ze nesuhlasi s prijimanim utecencov, tak je hned oznacovany za rasistu ci nacistu. Mozno aj toto je dovod preco sa nezatvorili hranice skor. Podla mna to riesili az moc citilivo ale zabudli na ludi vo vnutri EU na ich bezpecnost.Preboha v dnesnej dobe terorizmu nechat otvorene hranice, to moze snad urobit iba sialenec alebo hlupak. Pritom ochrana hranic je urcite jedna zo zakladnych bezpecnostnych opatreni kazdeho statu. Ked nastala prva vlna imigrantov, mala nastupit armada, posilnit hranice, a posielat imigrantov nazad, to by odradilo dalsie vlny. Ale tym ze boli imigranti prijati, je vyzvou pre dalsie vlny a kriza sa bude prehlbovat. Mame sa naco tesit. Imigranti sa budu zgrupovat a organizovat v komunitach. Nezabrani tomu nikto je ich uz vela. Preto sa robia tie kvoty, aby znizili ich pomer k povodnemu obyvatelstvu, nie kvoli tomu ze by to ekonomicky nezvladli. Ale si myslim ze imigranti sa skor ci neskor budu organizovat, a vzniknu geta ako zdroje terorizmu ( podobne ako je to v Belgicku).Verim, ze postupne si europski politici na cele s p. Merkelovou zacinaju uvedomovat co sposobili ale co s tym teraz mozu urobit?