Rytier sa stretol s čestným komunistom, opisuje Guzmický švajčiarsku kauzu


PRAHA – Komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf naďalej trvá na svojej nevine v takzvanej švajčiarskej kauze. Takisto aj Peter Guzmický, ktorý bol spolu s Ransdorfom a ďalšími dvoma Slovákmi zadržaný v decembri v zürišskej banke. Ransdorf i Guzmický tvrdia, že vo Švajčiarsku obhajovali práva českého občana Vladimíra Huňka. Švajčiarska polícia ich ale stíha za majetkovú trestnú činnosť.

V príbehu o rozprávkovom dedičstve vystupujú dvaja čestní muži, ktorí vo švajčiarskej banke nezištne hájili záujmy českého občana Vladimíra Huňka. Tak vysvetľovali europoslanec Miloslav Ransdorf a bývalý starosta Ivanky pri Nitry Peter Guzmický svoje angažmá v celej kauze.

“Na jednom mieste sa stretol čestný rytier a čestný komunista, to bola náhoda. Okrem úmyslu pomôcť, sme iný úmysel nemali,”hovorí Guzmický.

Sľuboval peniaze

Guzmický tvrdí, že Vladimír Hunek má platné rozhodnutie českého súdu o svojom švajčiarskom dedičstve. Ide o milióny eur. Práve Huňkovi Ransdorf s Guzmickým pomáhali. Pritom Hunek už bol dávnejšie odsúdený za to, že sľuboval ľuďom peniaze, keď mu pomôžu získať dedičstvo po príbuznej vo Švajčiarsku.

Viac..  Komisia predložila usmernenia na pomoc ukrajinským utečencom s prístupom k pracovným miestam, odbornej príprave a vzdelávaniu dospelých

Dlhšie ako polhodinu vysvetľovali europoslanec Ransdorf a Peter Guzmický okolnosti zadržania vo švajčiarskej banke. Dokumenty, ktorými sa Guzmický oháňa, sa ale možno týkajú úplne iného sporu Vladimír Huňka.

Europoslanca za KSČM Miloslava Ransdorfa zadržala švajčiarska polícia v decembri 2015.  Zatknutý bol v spoločnosti troch Slovákov, s ktorými sa podľa polície snažili získať 350 miliónov eur prostredníctvom falošných dokladov.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

ŠVAJČIARSKO: Voliči v referende podporili manželstvá osôb rovnakého pohlavia

ŽENEVA 25. septembra – Švajčiarski voliči v nedeľňajšom referende podporili uzatváranie manželstiev v prípade osôb …