Domov / POLITIKA / Ivan Štefanec: Slovenskí učitelia čakajú od vlády poctivý dialóg
Ivan Štefanec
Ivan Štefanec, europoslanec. PHOTO: redakcia/red.

Ivan Štefanec: Slovenskí učitelia čakajú od vlády poctivý dialóg

Slovenský europoslanec Ivan Štefanec (KDH, EPP) podporuje požiadavky Iniciatívy slovenských učiteľov, ktorá vyhlásila štrajkovú pohotovosť. Podľa neho je najväčšou prekážkou v dosiahnutí dohody absencia záujmu o poctivý a otvorený dialóg zo strany vlády.

„Slovenskí učitelia sa dlhodobo ocitajú medzi vyspelými krajinami na posledných miestach vo výške platov, počte mladých ľudí, ktorí ostávajú v školstve a ďalších ukazovateľoch. Tento stav nie je udržateľný a mňa veľmi prekvapuje laxný postoj ministra a premiéra k ich legitímnym požiadavkám,“ uvádza Štefanec.

Podľa slovenského europoslanca je zavádzajúce zužovať problém len na samotné platy.

„Učitelia nežiadajú výhody pre seba, ale chcú v prvom rade pôsobiť  v modernom a funkčnom vzdelávacom systéme, ktorý umožňuje ich profesionálny rozvoj a dobré podmienky pre všetkých študentov bez rozdielu. Minister by urobil dobre, ak by si ich návrhy a pripomienky v pokoji a s otvorenou mysľou vypočul. Školstvo je oblasť, ktorá s vyžaduje dlhodobé riešenia a obojstranný poctivý záujem. Tu nepomôžu ani sociálne balíčky, ani hra na mŕtveho chrobáka,“ uzatvára Štefanec.

Viac..  PREHĽAD: Toto je program europarlamentu, riešiť bude najmä brexit a budúcoročný rozpočet EÚ

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

ucitel

Nové hlásenie EÚ ukazuje, že na zvýšenie platov učiteľov je potrebná väčšia snaha

Pri príležitosti Svetového dňa učiteľov (5. október) vydala sieť Európskej komisie Eurydice svoje ročné hlásenie o učiteľských platoch. Bolo zistené, že aj …