Naši policajti budú strážiť hranice v Macedónsku do konca februára


BRATISLAVA – V rámci pomoci s migračnou krízou odíde prvý februárový deň do Macedónska, na hranicu s Gréckom, 25 slovenských policajtov. Na hraniciach budú pomáhať do 29. februára. Vyplýva to z materiálu, ktorým sa ešte v stredu zaoberala vláda.

O pomoc Slovensko požiadal ešte v decembri macedónsky minister vnútra.

Slovenskí policajti budú v spoločnej hliadke s maďarskými a českými kolegami, komunikačným jazykom bude angličtina.

Macedónsko nás požiadalo o aj o konkrétnu výstroj a výzbroj, na hranicu tak pôjdu policajti s terénnymi autami, zariadením na denné a nočné videnie, ako je ručná termovízna kamera s ďalekým a krátkym dosahom či ďalekohľad na nočné a denné videnie, dostanú tiež osobnú zbraň ako aj ochranné prostriedky, vestu, obušok a putá.

Macedónska strana našim policajtom zabezpečí stravu, ubytovanie, pohonné hmoty, bežné opravy služobných áut a potrebné zákroky v rámci prvej pomoci. Naši policajti budú môcť použiť služobnú zbraň a donucovacie prostriedky výhradne len v prípade nutnej obrany a krajnej núdze.

Viac..  Eurozdroje v dvoch operačných programoch vzrástli o vyše sto miliónov eur, v Bruseli odsúhlasili zmeny

Opäť do Slovinska

Policajti okrem Macedónska odídu opäť aj do Slovinska na slovinsko-chorvátsku hranicu. Ich pôsobenie od 6. novembra do 20. decembra 2015 bolo totiž hodnotené pozitívne.  Do Slovinska by malo odísť opäť 20 policajtov, pôsobiť budú v prijímacích centrách Gruškovje a Središče ob Dravi.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Brusel odštartoval proces rozšírenia únie o Albánsko a Severné Macedónsko

Európska únia (EÚ) v utorok odštartovala dlhý proces rozširovania, ktorého cieľom je členstvo Albánska a …