Už len dnes máš možnosť zapojiť sa do skvelých programov Erasmus+!Stačí byť empatický a motivovaný. Všetky náklady sú hradené.


Si empatický? Miluješ zvieratá, chceš pomáhať a nemáš plány na leto? Určite si vyberieš z troch projektov, ktoré sa budú realizovať vo Varšave. Možnosť zapojiť sa máš už len dnes! Stačí poslať CV a motivačný list.

Všetky výdavky budú hradené a priebeh projektov bude trvať od 1.8.2016 do 1.7.2017.

Základné informácie o projektoch

Partnerská organizácia Erasmu+, Ra i DO Foundation, v tomto roku koordinuje tri zaujímavé projekty, ktoré sa týkajú práce s rôznymi skupinami ľudí so znevýhodnením. Na výber sú tri projekty:

1. EVS v Hipotherapia Foundation

Organizácia sa zaoberá pomocou deťom s postihnutím, a to prostredníctvom hipoterapie. Náplňou aktivít dobrovoľníka bude predovšetkým asistovať pri terapii, starať sa o kone, ktoré patria organizácii a udržiavať priestory, kde sa terapia odohráva.

Ideálny kandidát by mal mať rád prácu s deťmi, zvieratá a nemal by sa báť ťažkej fyzickej práce.

2. EVS  v MAJA Association

Organizácia je terapeuticko-rehabilitačné centrum pre mentálne postihnutých ľudí.

Náplňou aktivít dobrovoľníka bude asistencia pri rôznych aktivitách v centre (hodiny keramiky, kreslenia, varenia), konverzácie s rodičmi, terapeutmi, žiakmi.

Ideálny kandidát je zodpovedný, citlivý k ľudským potrebám a nebojí sa výziev.

3. EVS v Integration Kindergarden

Posledným projektom je práca v škôlke, ktorá združuje zdravé deti s deťmi so znevýhodnením.

Náplňou aktivít dobrovoľníka bude asistovať učiteľkám pri ich práci, zúčastňovať sa rôznych podujatí, workshopov, tréningov organizovaných škôlkou, viesť hodiny cudzieho jazyka.

Viac..  Europoslanec Bilčík ponúka dlhodobú platenú stáž v bratislavskej kancelárii

Ideálny kandidát má rád prácu s deťmi, akceptuje ľudí so znevýhodnením, má rád fyzické aktivity (tanec, gymnastiku), prípadne má iné talenty, ktoré môže s deťmi rozvíjať (umelecké, hudobné). Na EVS v MAJA Associaton a v Integration Kindergarden radi uvítajú aj kandidátov, ktorí sú nedoslýchaví. 

Výdavky

Všetky náklady spojené s realizáciou projektov (ubytovanie, strava, vreckové, poistenie, príspevok na cestovné, kurz jazyka) sú hradené z programu EÚ Erasmus+ a Európskej dobrovoľníckej služby.

Čo potrebuješ k prihláške?

Stačí poslať svoj životopis a motivačný list (oba v anglickom jazyku) na emailovú adresu: dverbitskaya@yahoo.com a tatiana.mrugova@mladiinfo.sk. Nezabudnite uviesť, ktorej z ponúkaných možností, sa chcete zúčastniť. Prihlášky je potrebné poslať do 18.1.2016. Pri prihlasovaní uveďte Mladiinfo Slovensko ako vysielajúcu organizáciu. Po vybratí z prihlášok sa uskutoční videohovor na Skype, preto nezabudnite uviesť aj svoje Skype meno.

Viac sa o tejto ponuke dozviete TU.

Pre spravodajský portál EuropskeNoviny.sk spracovali Miroslav Hajnoš a Michaela Barnová.

O mib

Avatar

Odporúčame pozrieť

Srbsko

Lídri Srbska a Kosova sa stretnú na rozhovoroch v Bruseli

Srbsko a Kosovo vo štvrtok v Bruseli povedú rozhovory na najvyššej úrovni v snahe zmierniť …