Ivan Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: European Union- EP.

Ivan Štefanec: Nízke ceny ropy musíme využiť


Súčasné nízke ceny ropy na svetových trhoch sú podľa poslanca Európskeho parlamentu Ivana Štefanca (KDH, EĽS) šancou na naštartovanie európskej ekonomiky.

„Pád cien ropy stavia do výhody štáty, ktoré svoje hospodárstvo nezaložili len a vývoze nerastných surovín, ale investovali predovšetkým do výroby a sektoru služieb. Zámerom európskych inštitúcií je naštartovať európsky priemysel, zvýšiť zamestnanosť a oživiť náš vnútorný trh. Súčasná situácia týmto plánom nahráva, čo je výzva aj pre Slovensko“, konštatuje slovenský europoslanec.

Nízke ceny ropy budú mať, podľa Štefanca, aj geopolitický dosah.

„V Európskom parlamente v týchto dňoch rokujeme o podobe a rozšírení Jednotného digitálneho trhu, ktorý odstráni bariéry v digitálnom podnikaní medzi členskými štátmi. Prehlbovanie spolupráce a podpora nových druhov podnikania pripraví Európu na výzvy, ktoré nás v budúcnosti čakajú. Na druhej strane štáty, ako je Rusko, zažívajú hlbokú hospodársku krízu. Je to spôsobené práve tým, že nedokázali realizovať potrebné reformy a diverzifikovať svoje hospodárstvo. Je načase, aby prepad ruskej ekonomiky mal za následok aj zmenu politického kurzu Kremľa od konfrontácie ku konštruktívnemu dialógu so Západom.“    

Viac..  Europarlament a Rada EÚ sa dohodli na nových pravidlách pre adekvátne minimálne mzdy

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

stefanec

Ivan Štefanec o otvorení zmlúv EÚ: Je dôležité zrýchliť rozhodovanie najmä v obrannej a zahraničnej politike

Chcete byť v obraze? Prihláste sa na bezplatný odber spravodajstva z EÚ 👉 PRIHLÁSENIE. Európska …