EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Ivan Štefanec: Nízke ceny ropy musíme využiť
Ivan Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: European Union- EP.

Ivan Štefanec: Nízke ceny ropy musíme využiť

Súčasné nízke ceny ropy na svetových trhoch sú podľa poslanca Európskeho parlamentu Ivana Štefanca (KDH, EĽS) šancou na naštartovanie európskej ekonomiky.

„Pád cien ropy stavia do výhody štáty, ktoré svoje hospodárstvo nezaložili len a vývoze nerastných surovín, ale investovali predovšetkým do výroby a sektoru služieb. Zámerom európskych inštitúcií je naštartovať európsky priemysel, zvýšiť zamestnanosť a oživiť náš vnútorný trh. Súčasná situácia týmto plánom nahráva, čo je výzva aj pre Slovensko“, konštatuje slovenský europoslanec.

Nízke ceny ropy budú mať, podľa Štefanca, aj geopolitický dosah.

„V Európskom parlamente v týchto dňoch rokujeme o podobe a rozšírení Jednotného digitálneho trhu, ktorý odstráni bariéry v digitálnom podnikaní medzi členskými štátmi. Prehlbovanie spolupráce a podpora nových druhov podnikania pripraví Európu na výzvy, ktoré nás v budúcnosti čakajú. Na druhej strane štáty, ako je Rusko, zažívajú hlbokú hospodársku krízu. Je to spôsobené práve tým, že nedokázali realizovať potrebné reformy a diverzifikovať svoje hospodárstvo. Je načase, aby prepad ruskej ekonomiky mal za následok aj zmenu politického kurzu Kremľa od konfrontácie ku konštruktívnemu dialógu so Západom.“    

Viac..  Podpora eura podľa prieskumu trhá rekordy. Slováci európskej mene veria

O dac

Odporúčame pozrieť

Gymnázium Lipany

Víťazi tohtoročnej SuperTriedy 2018 sú už známi

19.júna 2018 sa v priestoroch Domu Kultúry vo Vajnoroch konalo celoslovenské finále projektu SuperTrieda 2018. …