martin schulz
Martin Schulz. PHOTO: © European Union 2016.

Martin Schulz odsúdil teroristické útoky v Istanbule a Ouagadougou


Predseda Európskeho parlamentu na úvod januárového plenárneho zasadnutia v Štrasburgu odsúdil teroristické útoky v Istanbule zo dňa 12. januára a v Ouagadougou z 15. januára a vyzval na posilnenie celoúnijnej spolupráce v boji proti terorizmu. Ten by sa mal podľa Martina Schulza zakladať na rešpektovaní demokratických hodnôt a využití polície, právneho štátu a spolupráce všetkých členských štátov.

Nový rok sa začal tak, ako sa skončil starý – vražedným násilím a hlbokým smútkom. Po brutálnych teroristických útokoch v Paríži, Kodani, Tunise, Jakarte a inde si útok z 12. januára v srdci tureckého Istanbulu vyžiadal životy desiatich nemeckých občanov EÚ a zanechal deväť zranených. Útok v Ouagadougou v Burkine Faso usmrtil viac ako dva tucty osôb zo siedmich krajín a zranil ďalších päťdesiat ľudí, poznamenal Martin Schulz. Predseda EP v tejto súvislosti vyjadril v mene Parlamentu sústrasť rodinám a priateľom obetí a zraneným poprial skoré uzdravenie.

Viac..  M. Lexmann: Chrániť dôstojnosť každého ľudského života, je to najdôležitejšie

“Terorizmus bez hraníc útočí na naše slobody a ohrozuje nás všetkých, v Turecku, v Európe a inde. Týmito cynickými vraždami sa však nenecháme zastrašiť,” prisľúbil predseda Schulz zdôrazňujúc potrebu posilnenia celoúinijnej protiteroristickej spolupráce.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Erdogan

TURECKO: Erdogan trvá na blokovaní vstupu Švédska a Fínska do NATO

ISTANBUL – Turecký prezident má stále v úmysle blokovať vstup Fínska a Švédska do Organizácie …