EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / EKONOMIKA / Predsedníctvo Rady EÚ vyjde Holanďanov na viac ako 60 miliónov eur
Holandske predsedníctvo
Holandsko predsedá Rade EÚ. PHOTO: English.eu2016.nl

Predsedníctvo Rady EÚ vyjde Holanďanov na viac ako 60 miliónov eur

Holandská vláda odhaduje celkovú výšku nákladov, ktorá ich bude stáť na predsedníctvo v únii na 62,8 miliónov eur. 

Holanďania investujú do infraštruktúry,  na organizáciu a podujatí 46 miliónov eur. Patria sem náklady na výbavu rokovacích miest, audiovizuálne zariadenia a solárne panely. Zvyšných 16,8 milióna pôjde na prípravy ministerských zasadnutí a ich tlmočenia.

Výdavky na súčasné predsedníctvo sú nižšie ako v roku 2004, kedy bolo Holandsko tiež na čele Rady. Vtedajšie náklady predstavovali 97 miliónov, čo dnes zodpovedá sume 120 miliónov.

V roku 2004 Holanďania využívali na rokovania 27 mier po celej krajine, tento polrok sa všetky stretnutia uskutočnia na jednom mieste. Ušetriť by mali aj na nižšom počte ministerských zasadnutí a oficiálnych stretnutiach ako pred dvanástimi rokmi.

Viac..  Nemecko chce zlepšiť výber daní od zahraničných firiem predávajúcich cez internet

Na hladký priebeh predsedníctva bude dozerať špeciálny tím tridsiatich pracovníkov, ktorých poverilo holandské ministerstvo zahraničných vecí.

Po Holandsku prevezme 1. júla 2016 predsedníctvo Slovensko, ktoré bude na čele Rady EÚ vôbec prvýkrát v histórii, po polroku ho vystrieda Malta.

O jac

Odporúčame pozrieť

Slovensko

Podpora kultúry patrí medzi priority nadchádzajúceho slovenského predsedníctva vo V4

Ministerka kultúry SR Ľubica Laššáková vedie slovenskú delegáciu na 28. zasadnutí ministrov kultúry krajín Visegrádskej …