Mapovanie migračných ciest umožní postaviť prekážky pašerákom ľudí

Holandsko predstavilo multidisciplinárny prístup k pašovaniu ľudí. Cieľom tohto modelu je v prvom rade zlepšiť spoluprácu medzi národnými a medzinárodnými organizáciami a povzbudiť členské štáty k postaveniu prekážok pašerákom.

Vzájomná kooperácia vládnych orgánov, mimovládnych organizácií a súkromného sektora má priniesť zmapovanie prisťahovaleckých ciest z domovských krajín utečencov až do európskych krajín. Cieľom mapovania je určiť účinné opatrenia trestnoprávnej, daňovej či súkromnoprávnej povahy.

“Pašovanie ľudí je medzinárodným zločinom. To je dôvod, prečo bude multidisciplinárny prístup v centre európskej konferencie o pašovaní. Holandsko tento model využíva už niekoľko rokov a zatiaľ priniesol len úspechy,” povedali Tizia Lemmer a Tycho Walaardt, hlavní politickí úradníci na ministerstve bezpečnosti a odboru migračnej politiky.

Na konferencii, ktorú organizovalo holandské ministerstvo bezpečnosti a spravodlivosti zazneli okrem multidisciplinárneho modelu aj návrhy na vzájomnú  výmenu informácií, finančné vyšetrovania či využívanie sociálnych sietí.

Viac..  Europoslanec Bilčík: Európsky parlament prijal tri podstatné opatrenia na boj proti koronavírusu a pomoc aj pre ľudí na Slovensku

O vik

Avatar

Odporúčame pozrieť

Europsky parlament

PREHĽAD: Toto je program europarlamentu, riešiť bude najmä koronavírus a dlhodobý rozpočet EÚ

Počas nasledujúceho plenárneho zasadnutia sa budú poslanci zaoberať epidémiou koronavírusu, ochranou klímy, dlhodobým rozpočtom a …