VIDEO: Utečenecká kríza graduje. Gréci prijímali až 4000 utečencov denne

Utečenecká kríza neustáva ani v roku 2016 a prílivy migrantov sú stále prioritnou témou mnohých rokovaní. Jednou z najvyťaženejších krajín je Grécko, kam počas Vianoc a Nového roka prichádzalo 3–4 tisíc ľudí denne.

Dimitris Avramopoulos, komisár pre migráciu, vnútorné záležitosti a občianstvo povedal: Čoraz viac členských štátov znovu zavádza vnútorné hraničné kontroly. Nespájajme migrantov ani utečencov so zločincami a teroristami. Európa poskytne ochranu tým, ktorí to potrebujú, ale tí, ktorí nemajú právo tu byť, sa budú musieť vrátiť.”

K dánskemu návrhu azylového zákonu sa komisár nevyjadril. Podľa Junckera je možné pre členské štáty, ktoré chcú preukázať viac solidarity zabezpečiť flexibilnejšia interpretácia Paktu stability. Krajiny ako napríklad Švédsko ale členmi eurozóny nie sú. Komisia už uznala, že Švédsko je odlišný prípad, a navrhla pozastaviť presídľovanie do Švédska.”

Viac sa dozviete v priloženom videu:

Viac..  Eurobarometer: Slovákov na krátkodobých nájmoch láka najmä cena a viditeľnosť recenzií

O vik

Avatar

Odporúčame pozrieť

ateny

Zamestnanci gréckych štátnych nemocníc protestovali proti povinnému očkovaniu

Zamestnanci gréckych štátnych nemocníc v stredu po celej krajine protestovali proti povinnému očkovaniu zdravotníkov proti …