EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / EKONOMIKA / Hospodárska kríza vo Venezuele sa prehlbuje. Krajina chce dialóg s Úniou
Mitzy Capriles de Ledezma. PHOTO: © European Union 2016

Hospodárska kríza vo Venezuele sa prehlbuje. Krajina chce dialóg s Úniou

Znižujúca sa cena ropy má negatívny vplyv aj na Venezuelu, ktorá je nútená zaoberať sa čoraz vážnejšou hospodárskou krízou. Po prezidentských voľbách, v ktorých už väčšinu nezískal Nicolás Madura sa krajina rozhodla požiadať o podporu Úniu.

“Najdôležitejšie je zabrániť boju o moc, lebo to by mohlo prekaziť plány krajiny na prekonanie krízy.  Východisko z krízy musí vzísť demokraticky, napr. cez vzájomné rešpektovanie strán, cez dialóg, ktorý môže vydláždiť cestu dohodám,” myslí si Ramón Jáuregui Atondo z Progresívnej aliancie socialistov a demokratov.

Prehrou Maduru sa rozviazali ruky opozičnému spolku Mesa de la Unidad Democrática, ktorý sa rozhodol podporiť dialóg s európskymi partnermi. Spolok je jedným z troch finalistov Sacharovej ceny za slobodu myslenia za rok 2015. Členka Mitzy Capriles de Ledezma hovorí: Žiadna iniciatíva Európskeho parlamentu, ktorý by venezuelskej vláde tvrdil, že je dôležité riešiť problém Venezuely, by sa nepokladala za zasahovanie.”

Viac sa dozviete v priloženom videu:

Viac..  Monika Beňová: Prioritou Slovenska v nadchádzajúcom programovom období musí byť rýchlejšie vyrovnávanie sa úrovne miezd

O vik

Odporúčame pozrieť

Angela Merkel

Berlín uvalil embargo na Saudskú Arábiu. Vyhlási bojkot aj zvyšok Európy?

BERLÍN / Po vražde saudského novinára Džamála Chášukdžího je celá Európa v strehu. Či budú jednotlivé …