EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / SPOTREBITEĽ / Dnes je Európsky deň za bezpečnejší internet

Dnes je Európsky deň za bezpečnejší internet

 9. február je Dňom bezpečnejšieho internetu. Pri tejto príležitosti vydal štatistický úrad EÚ Eurostat najnovší prieskum týkajúci sa bezpečnosti na internete. Deň bezpečnejšieho internetu je každoročná aktivita a jej cieľom je podpora bezpečnejšieho a zodpovednejšieho používania online technológií a mobilných telefónov najmä medzi deťmi a mládežou.

Z prieskumu vychádza, že 1 zo 4 používateľov internetu v EÚ zaznamenal v roku 2015 problémy súvisiace s bezpečnosťou na internete. To znamená, že 25% používateľov sa stretlo s napadnutím počítačovými vírusmi, zneužitím osobných údajov, finančnými stratami alebo pokusmi o prístup na nevhodné stránky.

Z dôvodu obáv o bezpečnosť nenakupoval online 1 z 5 respondentov v EÚ (19%), online bankovníctvu sa vyhlo 18% používateľov a 13% sa stránilo pripojenia sa k bezdrôtovej sieti inde než doma. Problémy s bezpečnosťou na internete odrádzajú od online nákupov hlavne Rumunov a Švédov, od internetového bankovníctva Nemcov a Portugalcov a od mobilného pripojenia cez wifi najmä Holanďanov a  Lotyšov.

Viac..  Pozícia Slovenska ako automobilovej veľmoci je ohrozená

Na Slovensku zakúsilo v minulom roku problém s online bezpečnosťou 13% používateľov, menej to bolo iba v Holandsku (11%) a v Českej Republike (10%). Najnegatívnejšie skúsenosti mali v Chorvátsku (42%), Maďarsku (39%) a v Portugalsku (36%).

Najbežnejším problémom v oblasti online bezpečnosti boli počítačové vírusy. Celoeurópsky priemer postihnutia vírusom je podľa prieskumu na úrovni 21%. Najviac sa vírusy vyskytovali v Chorvátsku (41%) a Maďarsku (36%), najmenej v Holandsku (6%), Českej republike (8%) a na Slovensku (9%). V tejto oblasti zaznamenalo Slovensko pozitívnu zmenu. Kým v roku 2010 malo skúsenosť s nákazou počítačovým vírusom 47% respondentov, v roku 2015 to bolo už iba 9%.

O dac

Odporúčame pozrieť

benova

Monika Beňová: Podiel zamestnancov na vlastníctve spoločností môže mať pozitívny dopad na ich stabilitu a rozvoj

Počet zamestnancov vlastniacich podnikové akcie sa celkovo v rámci Európskej únie posilňuje. Zároveň sú však členské …