EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / PONUKA PRÁCE/STÁŽÍ V EÚ / Medzinárodná letná škola porovnávania prípadových štúdii rôznych konfliktov

Medzinárodná letná škola porovnávania prípadových štúdii rôznych konfliktov

Centrum pre porovnávanie konfliktov na Fakulte médií a komunikácie (FMK),
Singidunum University v Belehrade, organizuje už siedmy ročník Medzinárodnej letnej školy. Určená je pre záujemcov o štúdium a analýzu spoločnosti počas a po trvaní konfliktu. Kurzy letnej školy sa uskutočnia od 27. júna do 4. júla 2016.

Ak sa rozhodnete absolvovať medzinárodnú letnú školu, čaká vás analýza a hľadanie riešení s využitím historických poznatkov, filozofie, antropológie, práva a medzinárodných vzťahov. Komparácia štúdia konfliktov poskytne študentom možnosť využiť zaujímavé prednášky, zúčastniť sa diskusií so zameraním na prípadové štúdie a pretaviť tak teoretické vedomosti do praxe.

Študenti môžu využiť len jednu z piatich možností zúčastniť sa kurzu. Všetky prednášky budú prebiehať v anglickom jazyku.

Prvý z ponúkaných kurzov sa týka náboženstva a konfliktu. Tento kurz bude skúmať procesy politického a náboženského konfliktu, to, ako sa môže politika podpísať na náboženstve a tiež ako môže náboženstvo generovať konflikt. Osobitný zreteľ sa bude klásť na vzájomné vzťahy medzi náboženstvami na Balkáne.

Druhý kurz sa bude týkať štátnej suverenity a ľudských práv. Študenti sa naučia identifikovať a kriticky analyzovať skutočnú tvár krízy, medzinárodnej intervencie alebo opačne nezasahovanie do konfliktu. Dôraz sa bude klásť na využitie teórie do reálneho života a na skúmanie prípadových štúdií.

Viac..  Máš skúsenosti s rozvojom globálnej organizácie v oblasti obchodu? Nemecká spoločnosť Fairtrade International ti ponúka miesto prevádzkového riaditeľa

Tretím je kurz s osobitným zameraním na (násilné) konflikty, diskrimináciu a marginalizáciu. Bude sa viesť diskurz orientalismu a balkanizmu, ktorý bol kedysi pevne zakorenený v cestopisoch a umení.

Ďalej majú študenti na výber kurz orientovaný na štúdium analýzy konfliktu a transformáciu konfliktov prostredníctvom sociálnych pamäťových štúdií. Kurz sa zameria na úlohu štúdií sociálnej pamäte ohľadom mieru a konfliktu. Umožňuje ponoriť sa do analýzy vnútornej dynamiky spoločnosti v dôsledku vojny, konfliktov, represií, diktatúr, genocídy a masových zverstiev.

Posledným kurzom, ktorý je možné absolvovať, je štúdium integrácie do Európskej únie s ohľadom na politiku v Srbsku. Cieľom tohto kurzu je pochopiť prechod od dominantnej juhoslovanskej ideológie k udalostiam, ktoré nastali neskôr v Srbsku.

Prihlášky je potrebné poslať do 25. marca 2016, emailom na adresu summerschool@cfccs.org.

Všetky ďalšie informácie nájdete TU.

Pre spravodajský portál EuropskeNoviny.sk spracovali Miroslav Hajnoš a Michaela Barnová.

O mib

Odporúčame pozrieť

europsky parlament

Sme rodina Borisa Kollára, ako aj Progresívne Slovensko spoločne so stranou Spolu, dnes zverejnili kandidátov do eurovolieb

Lídrom kandidátky hnutia Sme rodina do májových eurovolieb bude poslanec NR SR Peter Pčolinský. Z …