zaborska
Véronique Ketelaer, Emir Kir a Anna Záborská. PHOTO: archív AZ.

Anna Záborská: Rodina môže výrazne pomôcť v prevencii kriminality mladistvých


24. februára 2016​ zasadala v EP Pracovná skupina pre politiku priateľsky naklonenú rodine (family friendly policy). Témou stretnutia bola Úloha rodiny v prevencii kriminality mladistvých.


“Moje pozvanie prijala p. Véronique KETELAER, kriminologička a politologička z Európskeho fóra mestskej bezpečnosti, ktorá pracuje takmer 20 rokov na poli prevencie kriminality na lokálnej úrovni,”
hovorí europoslankyňa Anna Záborská.

Druhým prednášajúcim bol p. Emir KIR, federálny poslanec a starosta mestskej časti Saint Josse. Ich prejavy boli výnimočné tým, že sa zamerali na otázku dôležitosti podpory rodín v prevencii delikvencie mladistvých a na zdieľanie osvedčených postupov implementovaných na miestnej úrovni v Belgicku.


“Prvýkrát sme v EP nehovorili len o represii, kriminálnikoch či obetiach, prípadne o polícii, ale o tom ako predchádzať týmto neduhom v spoločnosti a akú významnú úlohu má pri tom rodina. Poslanci, asistenti a zástupcovia mimovládnych organizácii, ktorí sa zúčastnili boli prekvapení pozitívnym prístupom k tomuto problému,”
dodáva Anna Záborská.

Viac..  Peter Pollák: Vedeli ste, že posledná rómska kuchárka je z roku 1997

zaborska 2

zaborska 4

zaborska 3

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

psep

Liberálni europoslanci z viacerých krajín EÚ sa postavili proti Záborskej, s podporou aktivistiek z Poľska

Poslankyne a poslanci Európskeho parlamentu vyjadrili solidaritu so ženami na Slovensku, ktorých reprodukčné práva sa …