Europoslankyňa Sylvie Guillaume v tábore Nizip. PHOTO: © European Union 2016

Trojmiliardový balík od EÚ má skvalitniť život v tureckých táboroch pre utečencov

Turecko sa stalo útočiskom pre asi dva a pol milióna utečencov, no ďalšie desaťtisíce sa ďalej zoskupujú pred hranicami a čakajú na vstup. Na sýrskych hraniciach sa nachádza utečenecký tábor Nizip, ktorý navštívila delegácia poslancov Výboru pre občianske slobody.

V tábore sú školy, nemocnice aj práčovňa. Badať tu skutočne snahu o naplnenie základných potrieb ľudí. Myslím ale, že to nie je veľmi ľahká situácia pre 15 tisíc ľudí čo tu žijú,” hovorí Sylvie Guillaume z Progresívnej aliancie socialistov a demokratov.

“Situácia sa nemení, navyše nie je stabilná. Niekoľko desiatok kilometrov odtiaľto sa nachádza hranica. Táto je pod tlakom, keďže až 45 000 Sýrčanov uteká z Aleppa pred bombardovaním, väznením a možnou smrťou,” objasňuje poslankyňa Guillaume. Nádeje sa presúvajú na trojmiliardový balík, ktorý poskytne viac potravín, zdravotnej starostlivosti a vzdelania v tureckých táboroch.

Viac..  V Bratislave slávnostne otvorili sídlo Európskej siete demokracie mládeže

Viac sa dozviete v priloženom videu:

O vik

Avatar

Odporúčame pozrieť

Pre zlepšenie vzťahov s Tureckom sú kľúčové ľudské práva

Akékoľvek snahy o zlepšenie európsko-tureckých vzťahov zo strany Turecka budú podmienené zlepšením dodržiavania ľudských práv …