EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ĽUDIA / Trojmiliardový balík od EÚ má skvalitniť život v tureckých táboroch pre utečencov
Europoslankyňa Sylvie Guillaume v tábore Nizip. PHOTO: © European Union 2016

Trojmiliardový balík od EÚ má skvalitniť život v tureckých táboroch pre utečencov

Turecko sa stalo útočiskom pre asi dva a pol milióna utečencov, no ďalšie desaťtisíce sa ďalej zoskupujú pred hranicami a čakajú na vstup. Na sýrskych hraniciach sa nachádza utečenecký tábor Nizip, ktorý navštívila delegácia poslancov Výboru pre občianske slobody.

V tábore sú školy, nemocnice aj práčovňa. Badať tu skutočne snahu o naplnenie základných potrieb ľudí. Myslím ale, že to nie je veľmi ľahká situácia pre 15 tisíc ľudí čo tu žijú,” hovorí Sylvie Guillaume z Progresívnej aliancie socialistov a demokratov.

“Situácia sa nemení, navyše nie je stabilná. Niekoľko desiatok kilometrov odtiaľto sa nachádza hranica. Táto je pod tlakom, keďže až 45 000 Sýrčanov uteká z Aleppa pred bombardovaním, väznením a možnou smrťou,” objasňuje poslankyňa Guillaume. Nádeje sa presúvajú na trojmiliardový balík, ktorý poskytne viac potravín, zdravotnej starostlivosti a vzdelania v tureckých táboroch.

Viac..  Súd rozhodol o obvinenom v prípade 71 migrantov, ktorí sa udusili v chladiarenskom voze

Viac sa dozviete v priloženom videu:

O vik

Odporúčame pozrieť

Stefanec

Ivan Štefanec: Zastavili sme prístupové rokovania s Tureckom

Európsky parlament dnes schválil Správu o Turecku, ktorá žiada zastavenie prístupových rokovaní medzi Európskou úniou a Tureckom. …