Domov / POLITIKA / Európsky parlament priťahuje pozornosť na neľahkú situáciu utečenkýň

Európsky parlament priťahuje pozornosť na neľahkú situáciu utečenkýň

Medzinárodný deň žien sa Parlament tento rok rozhodol zasvätiť ženám s neľahkým osudom – utečenkyniam. Plénum bude rokovať a hlasovať o správe týkajúcej sa utečeniek od britskej sociálnej demokratky Mary Honeyball. Okrem toho v Parlamente v Štrasburgu vystúpi vysoký komisár OSN pre utečencov Filippo Grandi, ktorý bude s poslancami rokovať o migračnej kríze s dôrazom na situáciu žien.

Ako chce Parlament pomáhať utečenkyniam?

Ženy utečenkyne majú iné potreby ako muži a Parlament si želá, aby členské štáty na tieto rozdiely prihliadali. V utorok tak budú poslanci počas plenárneho zasadnutia v Štrasburgu rokovať a hlasovať o súvisiacej správe od britskej sociálnej demokratky Mary Honeyball.

 Po debate v pléne vystúpi Vysoký komisár OSN pre utečencov Filippo Grandi.

Rozpravy a hlasovania

V pondelok večer sa plénum chystá rokovať o správe týkajúcej sa uplatňovania hľadiska rodovej rovnosti v práci EP. Pripravila ju rakúska členka skupiny ALDE Angelika Mlinar. V utorok bude správa predložená na plenárne hlasovanie.

Viac..  Aký bude rozpočet EÚ? V utorok bude prebiehať prvá schôdza v Štrasburgu

 V utorok ráno sa plenárna schôdza začne rozpravou o sociálno-ekonomickej situáii žien v EÚ. Sledovať ju môžete už od deviatej ráno.

 Ďalšie podujatia v Európskom parlamente

Parlamentarium, naše návštevnícke centrum v Bruseli, pri tejto príležitosti vystavuje fotografie francúzskej fotoreportérky Marie Dorigny. Jej snímky zvečňujú ťažkosti žien počas ich cesty naprieč Európou. Výstava nesie názov Displaced a potrvá až do 1. júna.

Výbor EP pre práva žien zorganizoval vo štvrtok 3. marca medziparlamentnú schôdzu, počas ktorej jeho členovia spoločne s národnými poslancami diskutovali o tom, ako bojovať proti násiliu voči utečenkyniam, o ich zdravotnej starostlivosti a začleňovaní do spoločnosti.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

pollak

Peter Pollák: Na Slovensku povedia traja predsedovia strán svojim poslancom ako majú hlasovať. V europarlamente to tak nechodí

ŠTRASBURG/BRATISLAVA / Nový Európsky parlament, ktorý vzišiel z májových volieb, už začal naplno pracovať. Má za …