EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Boris Zala podpísal ako prvý slovenský europoslanec sľub odborárom

Boris Zala podpísal ako prvý slovenský europoslanec sľub odborárom

 

Je nevyhnutné pre európsku demokraciu, aby sa pracujúci ľudia mohli postaviť za svoje práva, chránili ich pred zneužívaním a porušovaním. Aby ich hlas bolo počuť a pokúšali sa o dosiahnutie lepšieho pracovného života. Takto opisuje udalosti posledných dní šéf slovenských odborárov Jozef Kollár.

Preto Európska odborová konfederácia (EOK) a jej členské konfederácie žiadajú poslancov Európskeho parlamentu, aby podpísali sľub, v ktorom sa zaviažu rešpektovať a podporovať práva odborových zväzov pri svojej práci na legislatíve a iniciatívach politiky EÚ.

Prezident KOZ SR a viceprezident EOK Jozef Kollár sa dnes (17.3.2016) stretol s europoslancom Borisom Zalom v Európskom parlamente v Bruseli. Ten ako prvý zo slovenských europoslancov tento sľub odborárov podpísal.

Práva odborových zväzov sú opísané v rôznych dohovoroch Medzinárodnej organizácie práce, sú tiež uznané Chartou základných práv Európskej únie a patria medzi základné práva garantované Európskym dohovorom o ochrane ľudských práv.

Viac..  Ivan Štefanec: Jednoduchšie obchodovanie s energiami povedie k nižším cenám

 

Pre spravodajský portál EuropskeNoviny.sk spracoval Miroslav Hajnoš.

O Miroslav Hajnoš

Odporúčame pozrieť

smolkova

Monika Smolková: Odmietame sankciu 250 000 EUR za každého neprijatého migranta

Podľa najnovších rozhodnutí všetkým členským krajinám EÚ vyplýva povinnosť prijať migrantov utekajúcich najmä z Afriky …