PREHĽAD: Toto je program europarlamentu, riešiť budú najmä migráciu, banky a mäso

Tento týždeň je na programe Parlamentu viacero dôležitých návštev. Výbor pre daňové rozhodnutia sa stretne s predstaviteľmi šiestich európskych bánk. Členovia zahraničného výboru medzi sebou privítajú palestínskeho ministra zahraničných vecí Riada Al-Malkiho a egyptského Veľkého muftiho Shawkiho Allama. Okrem nich sa poslanci stretnú so svojimi náprotivkami z Arménska, Gruzínska, Moldavska a Ukrajiny. Diskutovať by mali o spoločných bezpečnostných hrozbách a spolupráci v oblasti energetiky.

Členovia osobitného výboru pre daňové rozhodnutia budú v pondelok rokovať s predstaviteľmi šiestich bánk – ING, Crédit Agricole, Nordea, Santander, UBS a Unicredit. Poslancov zaujíma, či a akým spôsobom tieto banky poskytovali poradenstvo a štruktúrované finančné produkty na optimalizáciu daní.

Výbor pre občianske slobody bude v ten istý deň so zástupcami Komisie hovoriť o navrhovanej stratégii na obnovenie Schengenského priestoru.

Počas utorkovej schôdze zahraničného výboru vystúpi palestínsky minister zahraničných vecí Riad Al-Malki. Poslanci s ním budú diskutovať o ekonomickej, humanitárnej a politickej situácii v Palestíne ako aj o tom, ako znovu naštartovať mierový proces na Blízkom východe. Ten istej schôdze sa zúčastní aj egyptský Veľký mufti Shawki Allam, ktorý by mal s poslancami debatovať o dialógu medzi kultúrami a náboženstvami.

V ten istý deň bude výbor hlasovať o správach, ktoré hodnotia pokrok Albánska a Bosny a Hercegoviny na ceste k členstve v EÚ.

Viac..  Európska únia potrebuje rozšíriť svoje kapacity a konať slobodnejšie

Výbor pre kontrolu rozpočtu sa tento týždeň chystá hlasovať o tom, či odsúhlasí výdavky inštitúcií a orgánov EÚ v roku 2014. V stredu vo výbore vystúpi komisár pre migráciu Dimitris Avramopoulos. Témou spoločnej debaty bude to, ako EÚ využíva svoje prostriedky určené na riešenie migrácie.

Výbor pre životné prostredie bude v utorok hlasovať o povinnom označovaní krajiny pôvodu mäsa, mäsových výrobkov a mlieka. Hlasovať sa bude aj o tom, či by mala EÚ obnoviť povolenie na predaj kontroverzného herbicídu s názvom glyfosát.

Tento týždeň sa bude v Bruseli konať Parlamentné zhromaždenie Euronest. Poslanci Európskeho parlamentu sa počas neho stretnú s poslancami z Arménska, Gruzínska, Moldavska a Ukrajiny.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Klub 500 ostro protestuje proti návrhu ministerstva práce na zrušenie maximálneho vymeriavacieho základu pre výpočet sociálneho poistenia

Klub 500 je sklamaný, že napriek plánom na znižovanie daňovo-odvodového zaťaženia deklarovaným v programovom vyhlásení …