Posilnené bezpečnostné opatrenia v Európskom parlamente

Európsky parlament po utorkových teroristických útokoch zvýšil stupeň ohrozenia na “oranžový” a posilnil bezpečnosť v úzkej spolupráci s belgickými úradmi. Zamestnanci EP boli požiadaní, aby zostali v bezpečí tam, kde sa nachádzajú, až do odvolania.

Európsky parlament zostáva otvorený, ale uzatvorený bol vchod pre návštevníkov a tiež Parlamentárium. Predseda EP Martin Schulz vyzval zamestnancov, aby pracovali  v stredu z domu a rozhodol o uzatvorení všetkých parlamentných budov s výnimkou hlavnej. Tá zostane otvorená, ale bude ďalej posilnená jej bezpečnosť prostredníctvom systematických kontrol tašiek a preukazov totožnosti.

Takisto boli zrušené všetky služobné cesty, stretnutia  a návštevy.

Predseda EP Martin Schulz vydal aj nasledovné stanovisko:

“Som zhrozený ohavnými a zbabelými útokmi, ktoré sa dnes stali v Bruseli. Moje myšlienky patria predovšetkým obetiam a zraneným a tiež ich rodinám a priateľom. Tieto činy ma zároveň nahnevali aj zarmútili. Sú produktom barbarstva a nenávisti, ktoré nikomu a ničomu nepomôžu.”

Brusel, tak ako iné mestá zasiahnuté teroristickými útokmi, zostane silný, podobne ako európske inštitúcie, ktoré tu sídlia.

Viac..  Lexmann vyzýva Európsku komisiu obnoviť post vyslanca EÚ pre náboženskú slobodu

V mene Európskeho parlamentu som vyjadril belgickému premiérovi sústrasť a solidaritu s belgickými občanmi.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

ROZHOVOR s právnou zástupkyňou rodiny Jozefa Chovanca v Belgicku: Dúfame, že do pár mesiacov bude prípad uzavretý

Slováka Jozefa Chovanca zatkli vo februári 2018 na letisku, ktoré leží asi 60 kilometrov od …