EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Posilnené bezpečnostné opatrenia v Európskom parlamente

Posilnené bezpečnostné opatrenia v Európskom parlamente

Európsky parlament po utorkových teroristických útokoch zvýšil stupeň ohrozenia na “oranžový” a posilnil bezpečnosť v úzkej spolupráci s belgickými úradmi. Zamestnanci EP boli požiadaní, aby zostali v bezpečí tam, kde sa nachádzajú, až do odvolania.

Európsky parlament zostáva otvorený, ale uzatvorený bol vchod pre návštevníkov a tiež Parlamentárium. Predseda EP Martin Schulz vyzval zamestnancov, aby pracovali  v stredu z domu a rozhodol o uzatvorení všetkých parlamentných budov s výnimkou hlavnej. Tá zostane otvorená, ale bude ďalej posilnená jej bezpečnosť prostredníctvom systematických kontrol tašiek a preukazov totožnosti.

Takisto boli zrušené všetky služobné cesty, stretnutia  a návštevy.

Predseda EP Martin Schulz vydal aj nasledovné stanovisko:

“Som zhrozený ohavnými a zbabelými útokmi, ktoré sa dnes stali v Bruseli. Moje myšlienky patria predovšetkým obetiam a zraneným a tiež ich rodinám a priateľom. Tieto činy ma zároveň nahnevali aj zarmútili. Sú produktom barbarstva a nenávisti, ktoré nikomu a ničomu nepomôžu.”

Brusel, tak ako iné mestá zasiahnuté teroristickými útokmi, zostane silný, podobne ako európske inštitúcie, ktoré tu sídlia.

Viac..  Európsky parlament chce vylepšiť koordináciu systémov sociálneho zabezpečenia

V mene Európskeho parlamentu som vyjadril belgickému premiérovi sústrasť a solidaritu s belgickými občanmi.

O dac

Odporúčame pozrieť

Stefanec

Ivan Štefanec: Premiér Pellegrini sa bojí kontroly z Európskej únie

Podľa poslanca Európskeho parlamentu vedúceho slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej Ivana Štefanca (KDH) sa premiér …