Domov / EKONOMIKA / Úroveň bánk porastie. Inštitúcie spojené s možnosťou nových pracovných miest

Úroveň bánk porastie. Inštitúcie spojené s možnosťou nových pracovných miest

Európska centrálna banka potvrdila že sa v roku 2015 zlepšila celková výkonnosť bánk. Podľa ECB majú vyplyv na ich hospodársku činnosť rozdielne makroekonomické podmienky. Ich stabilizovaním sa bankám naskytla lepšia prognóza. Úspešné snahy o zlepšenie zaevidovali aj banky, ktoré zasiahla kríza.

Danièle Nouy: ,,Nachádzame sa v náročnom období. V prechode od starého systému bánk k novej stratégii.“ Mechanizmus  zachraňovania bánk z vonku sa nahrádza z vnútra pomocou investorov. K problematike sa vyjadril člen euro parlamentu Brian Hayes: ,,Ako hodnotíte riziko odchodu Británie z EU?”

Predsedníčka orgánu dohľadu potvrdila, že prechod od starého systému k novému je stále krehký. ,,Nepokúsim sa hodnotiť aký  výsledok by mal odchod Británie z EÚ. Otázka sa týka inej situácie. Bánk, ktoré by sa mohli pridať ku kontinentálnej Európe. Preto nemienim predpovedať výsledok referenda.”

Podľa názorov, sa v eurozóne môže vyskytnúť viac významných inštitúcií. Vďaka nim by sa rozšírili výhody spojené so  vznikom viacerých pracovných miest.

Viac..  Región Bratislavy patrí v rámci EÚ k tým s najnižšou nezamestnanosťou, vlani bola 2,9 percent

O zan

Avatar

Odporúčame pozrieť

komisia

Komisia uložila piatim bankám pokuty prevyšujúce 1 miliardu eur pre kartely na devízových trhoch

BRUSEL – Európska komisia (EK) pokutovala päť bánk pre účasť v dvoch karteloch na spotovom …