Domov / BEZPEČNOSTNÁ POLITIKA / Výbor pre vnútorný trh označil návrh Komisie o kontrole zbraní za zlý, bude sa prerábať

Výbor pre vnútorný trh označil návrh Komisie o kontrole zbraní za zlý, bude sa prerábať

Európska komisia chce v rámci dohľadu nad tokom zbraní prísnejšie kontroly múzeí a zberateľov, ale aj monitorovať nákup zbraní cez internet a označovanie ich dielov. Zámerom je čo najviac znížiť riziko opravy deaktivovaných zbraní a preprava cez hranice.

“Na vnútroštátnej úrovni vystopovateľnosť funguje, no v momente, keď zbraň z jedného členského štátu EÚ prejde do iného, sa línia vystopovateľnosti preruší, čo nahráva nezákonnému obchodu,” povedal Philippe Nobles z francúzskej justičnej polície.

Výbor pre vnútorný trh ale označil tento návrh Komisie, ktorý vznikol ako reakcia na teroristické útoky v Paríži,  za zle pripravený. K jeho nedostatkom sa vyjadrila aj Vicky Ford zo Skupiny európskych konzervatívcov a reformistov: Ak by sme len schválili návrhy Komisie bez pripomienkovania, malo by to veľký vplyv na múzeá, zberateľov, historikov, na športové či poľovnícke záujmy, no tiež vojenské rezervy v istých krajinách. Musíme pracovať na zmenách k týmto návrhom.”

Viac sa dozviete v priloženom videu:

Viac..  Európska komisia predstavila 5 priorít pre EÚ. Európu by mali čakať zmeny

O vik

Avatar

Odporúčame pozrieť

utecenci

Zástupcovia bezpečnostných výborov diskutovali o migrácii a držbe zbraní

BRATISLAVA – Zástupcovia bezpečnostných výborov parlamentov Slovenskej republiky, Českej republiky, Maďarska a Poľskej republiky sa …