EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POĽNOHOSPODÁRSTVO / Distribúcia mlieka pre 350 000 sýrskych detí je zároveň pomocou pre európskych poľnohospodárov

Distribúcia mlieka pre 350 000 sýrskych detí je zároveň pomocou pre európskych poľnohospodárov

Európska komisia prijala program na investovanie 30 miliónov eur na poskytnutie konzumného mlieka pre 350 000 sýrskych detí. Pomoc je súčasťou už existujúcej podpory ľudí v tomto regióne.

Financovanie konzumného mlieka je aj súčasťou podporného balíčka vo výške 500 miliónov eur určeného na podporu európskych poľnohospodárov, ktorý Komisia predložila ešte v roku 2015. Distribuované mlieko bude totiž  pochádzať práve zo zdrojov poľnohospodárov z EÚ.

Mlieko pre sýrske deti je tiež súčasťou podpory v tomto regióne, ktorá sa stará o distribúciu potravín pre školákov v Sýrii. Komisár pre humanitárnu pomoc a krízové riadenie Christos Stylianides povedal: “Tento program pomôže tisícom sýrskych detí v núdzi. Musíme aj naďalej pomáhať najzraniteľnejším obetiam tohto konfliktu. Podpora pôjde cez partnerské humanitárne organizácie pôsobiace v krajine.”

Kríza na území Sýrie má nepriaznivý vplyv aj na spotrebu mlieka a mliečnych výrobkov, predovšetkým v chudobných domácnostiach. Komisár pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Phil Hogan sa vyjadril: Som rád, že Komisia prijala tento program na podporu európskych poľnohospodárov. Program prináša dve priority Komisie, a to pomôcť farmárom v ťažkej dobe, a zároveň zabezpečiť, že sme naďalej sústredení na veľkú výzvu, ktorú utečenecká kríza predstavuje.”

Viac..  PREHĽAD: Toto je program europarlamentu, riešiť bude aj vraždu slovenského novinára Jána Kuciaka

O vik

Odporúčame pozrieť

europsky parlament

PREHĽAD: Toto je program europarlamentu, riešiť bude aj vraždu slovenského novinára Jána Kuciaka

Poslanci sa budú tento týždeň zaoberať závermi samitu EÚ, Poľskom a humanitárnou krízou v Sýrii. …