Distribúcia mlieka pre 350 000 sýrskych detí je zároveň pomocou pre európskych poľnohospodárov

Európska komisia prijala program na investovanie 30 miliónov eur na poskytnutie konzumného mlieka pre 350 000 sýrskych detí. Pomoc je súčasťou už existujúcej podpory ľudí v tomto regióne.

Financovanie konzumného mlieka je aj súčasťou podporného balíčka vo výške 500 miliónov eur určeného na podporu európskych poľnohospodárov, ktorý Komisia predložila ešte v roku 2015. Distribuované mlieko bude totiž  pochádzať práve zo zdrojov poľnohospodárov z EÚ.

Mlieko pre sýrske deti je tiež súčasťou podpory v tomto regióne, ktorá sa stará o distribúciu potravín pre školákov v Sýrii. Komisár pre humanitárnu pomoc a krízové riadenie Christos Stylianides povedal: “Tento program pomôže tisícom sýrskych detí v núdzi. Musíme aj naďalej pomáhať najzraniteľnejším obetiam tohto konfliktu. Podpora pôjde cez partnerské humanitárne organizácie pôsobiace v krajine.”

Kríza na území Sýrie má nepriaznivý vplyv aj na spotrebu mlieka a mliečnych výrobkov, predovšetkým v chudobných domácnostiach. Komisár pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Phil Hogan sa vyjadril: Som rád, že Komisia prijala tento program na podporu európskych poľnohospodárov. Program prináša dve priority Komisie, a to pomôcť farmárom v ťažkej dobe, a zároveň zabezpečiť, že sme naďalej sústredení na veľkú výzvu, ktorú utečenecká kríza predstavuje.”

Viac..  Výroba potravín zaznamenáva na Slovensku rast, v EÚ medziročne klesá

O vik

Avatar

Odporúčame pozrieť

Austria. Syrian refugee child.

Slovensko je aj naďalej pripravené pomáhať sýrskym utečencom v Sýrii i susedných krajinách

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková sa v utorok 30. …