Salah Abdeslam sa odmietol odpáliť, tvrdí jeho brat Mohamed

Paríž – Salah Abdeslam, podozrivý zo spáchania parížskych atentátov a minulý mesiac zadržaný v Bruseli, sa odmietol v deň vlaňajších útokov vo francúzskej metropole odpáliť ako samovražedný útočník. Podľa agentúry Reuters to francúzskej televíznej stanici BFM TV povedal jeho brat Mohamed.

“Keby som to bol urobil, bolo by viac obetí. Našťastie som to vykonať nemohol,” vyznal sa Salah Abdeslam bratovi.

Salah Abdeslam, ktorý bude z Belgicka oficiálne vydaný Francúzsku, zopakoval svoju ponuku spolupracovať s francúzskymi orgánmi vyšetrujúcimi útoky z 13. novembra, ktoré zabili 130 ľudí. Povedal to tento týždeň jeho právnik.

Právo nevyjadrovať sa

Po svojom zatknutí z 18. marca v Bruseli odpovedal Abdeslam vyšetrovateľom na niekoľko otázok, neskôr ale, po samovražedných bombových útokoch v Bruseli z 22. marca, ktoré usmrtili 32 ľudí, využil svoje právo nevyjadrovať sa.

Viac..  Len 7 % ľudí na Slovensku nikdy nepoužilo internet, v porovnaní s EÚ viac online nakupujeme

Vyšetrovatelia sa domnievajú, že útoky v Bruseli i Paríži vykonali militanti z tej istej teroristickej siete – Islamského štátu.

V rukách polície

Salah Abdeslam sa momentálne nachádza vo vyšetrovacej väzbe v belgickom meste Bruggy. Či sa podieľal aj na príprave útokov v Bruseli, zatiaľ jasné nie je.

Viac sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Islamský štát plánoval útočiť okrem Paríža aj v iných štátoch, tvrdí CNN

WASHINGTON/PARÍŽ / Džihádistická organizácia Islamský štát (IS/Dáiš) plánovala 13. novembra 2015 – v čase série …

Consent choices