Domov / KOMENTÁRE A ANALÝZY / Monika Smolková: Komisia nevie predvídať udalosti v Európe a vo svete a vždy iba „hasí“ problémy
monika smolková
Monika Smolková. PHOTO: © European Union- EP.

Monika Smolková: Komisia nevie predvídať udalosti v Európe a vo svete a vždy iba „hasí“ problémy

Pripravované zmeny ako predísť ďalšej migračnej kríze v Európe považujem skôr za lakmusový papier, ako naň zareagujú jednotlivé členské štáty a poslanci EP. Očakávam veľmi búrlivú diskusiu v EP a Komisia a predstavitelia EÚ by najprv mali hovoriť o tom, ako zabrániť tomu, aby vôbec migranti do Európy museli prísť, to znamená zastaviť konflikty na Blízkom východe a efektívnej podpore  znižovania chudoby v Afrike.

Permanentný distribučný kľúč nie je riešením – je potrebné položiť otázku – koľko budeme prerozdeľovať – milión, päť, desať miliónov? Európa to nezvládne personálne, technicky ani ekonomicky.

To, čo Komisia navrhla je dobré riešenie, ale mala s tým prísť pred niekoľkými rokmi, keď sme v Európe mali iba 40 tisíc migrantov.  Bohužiaľ, súčasní lídri EÚ a predovšetkým Komisia nevie predvídať udalosti v Európe a vo svete a vždy iba „hasí“ problémy. Tiež by  EÚ ako silné zoskupenie 28 členských štátov malo ponúknuť a byť aktívnym sprostredkovateľom mierových riešení konfliktov vo svete.

Viac..  Miriam Lexmann: Máme agentúru práce. Nie je to však od rezortu práce za roky vlády málo?

Komentár pre spravodajský portál EuropskeNoviny.sk pripravila europoslankyňa Monika Smolková

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Stefanec

Ivan Štefanec: Osud Venezuely je varovaním pred populistami

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) spoluinicioval rezolúciu Európskeho …