EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / EKO/ENVIRO / Posledné miesto na kúpanie pre Bratislavčanov ide predať developer
Vajnorské Jazero - Bager, predaj pozemkov. ZDROJ: reality.sk.

Posledné miesto na kúpanie pre Bratislavčanov ide predať developer

Vajnorské jazerá, oblasť spadajúcu do európskej siete významných chránených území NATURA 2000, plánuje developer rozparcelovať a predať. Podľa ponuky, ktorú máme k dispozícii predáva pozemky, ktoré klientom rozparceluje podľa požiadavky. V súčasnosti je už na stavebnom úrade Vajnory podaný návrh na zmenu územného rozhodnutia.

vajnorske jazeroDeveloper prezentuje miesto, ktoré dlhé roky využívajú Bratislavčania ako jedno z posledných rekreačných zón pri vode, ako “exkluzívny rekreačný pozemok na predaj v lukratívnej časti Bratislavy – Vajnorské jazero”. Podľa inzertnej ponuky, ktorú developer zverejnil, je suma za m2 od 249,- € a mení sa podľa veľkosti pozemku.

Sporné miesto

V minulosti pritom na tomto mieste chcel predchádzajúci majiteľ “polostrova” postaviť hotelový komplex, čo mu ale mestský úrad Vajnory zamietol, nakoľko plánovaná stavba bola v rozpore s územným plánom. Pred hotelom sa na mieste pokúšali vybudovať veľkosklady, čo takisto developerovi neprešlo. 

Dlhoročne využívaný polostrov Vajnorské jazero na rekreáciu a oddych pri vode je pritom významným biocentrom zaradeným do európskej siete Natura 2000. Jej primárnym cieľom je zachovať prírodné dedičstvo na území členských krajín Európskej únie. Napriek tomu sa polostrov dostal do vlastníctva súkromných osôb, a mestská časť Bratislava – Vajnory do dnešného dňa neprejavila záujem o odkúpenie, čím sa možnosti ovplyvňovať budúci vývoj vyhľadávaného polostrova mestskou časťou Vajnory výrazne zmenšili. 

Podľa vyjadrenia právničky zaoberajúcej sa stavebným právom a čiernymi stavbami mestská časť tým prakticky prišla o významný vplyv. „Napriek pretrvávajúcej snahe  mestských častí, ako aj  Magistrátu mesta Bratislava zabrániť zahusťovaniu, sa podania na súde zväčša končia neúspechom. Dôvodom je súlad projektov s platným Územným plánom,“ hovorí Mgr. Lucia Bilčíková.

Štatutár neziskovej organizácie ProRacio, n.o. je spolumajiteľ pozemkov na Vajnorskom jazere.

Viac..  Audítori preskúmajú podporu EÚ pri výrobe elektriny z obnoviteľných zdrojov energie

O red

Odporúčame pozrieť

biodiverzita

Komisia schválila nový akčný plán na zlepšenie ochrany prírody a biodiverzity v EÚ

Plán pozostáva z 15 opatrení, ktoré sa majú vykonať do roku 2019, v snahe výrazne …

  • Karol

    Vajnory to mohli kúpiť, škoda. Takto si to rozparceluje 5-6 ľudí a budú mať prívátnu pláž priamo v Bratislave aj “celoročne obývateľnou chatou” = 5i dom s rozlohou 160m2 🙁
    máte to zle prelinkované, za 249€/m2 to predávajú tu: https://www.facebook.com/VajnorskeJazera/

  • vajnorak

    Ono treba ist na zaciatok…ake je mozne ze to rybarsky zvaz vobec predal skukromnej osobe ktora to nasledne predala osobe ktora to momentalen vlastni…a tento majitel je ten ktory dal prikaz na zrubanie stromov preto pretoze do dnes tam nemohol stavat stale mu je to zakazane..ale do kedy??!! Povodna cena bola 300eur co si spominam…osobne som volal na Vajnorsky urad a bolo mi povedane ze sa tam nemoze stavat ale nie na kazdej parcele divne…chcel by som vediet ktory majitel si to kupi ked je 300m od dialnice…mozno nejaky vychodniar :)…a po druhe mozno by to bolo lepsie pretoze v lete sa tam neda vobec existovat…je tam zakaz a jazdi tam cele Slovensko..osobne navrhujem.. odkupit by to mal pan starosta..zasadit tam.stromy a spravit tam park pre LUDI Z VAJNOR A OKOLIA..skoda ze ludia si to vazia iba v lete! Ostatne obdobia na to ….. cest vynimkam…chodievam tam okolo a co tam najdem su flase servitky spaky a bordel po ludoch ..min rok tam zabili dve krasne labude…ludia su svine

  • Vajnory