Domov / PONUKA PRÁCE/STÁŽÍ V EÚ / Si kreatívny, ovládaš anglický jazyk, fotíš, píšeš alebo tvoríš videá? Táto ponuka je to pravé!

Si kreatívny, ovládaš anglický jazyk, fotíš, píšeš alebo tvoríš videá? Táto ponuka je to pravé!

The European Youth Press “Orange Magazine hľadá mladých multimediálnych novinárov, rozhlasových novinárov, fotografov a video tvorcov (vo veku medzi 18 a 30 rokmi) z celého sveta na tohtoročný Deutsche Welle Global Media Forum, ktoré sa bude konať v nemeckom Bonne od 13. do 15. júna 2016.

Orange Magazine je projektom European Youth Press (EYP), organizácie, ktorá poskytuje príležitosti pre mladých novinárov, ktorí chcú spolupracovať a informovať o súčasných problémoch mladých a médií.

Hľadáme 2 fotografov

Náplň práce: Fotenie v priebehu akcie, ktorá bude zverejnená v tlačenej podobe Orange Magazine, na webových stránkach Orange Magazine, Facebooku / Twitteri a na sociálnych médiách či informačných bulletinoch. Od fotografa sa očakáva, že si prinesie svoje vlastné vybavenie a bude vedieť pracovať s programami Photoshop / Aperture, aby zlepšil kvalitu fotografií potrebnú na publikovanie.

2 novinárov, ktorí budú vytvárať videá

Náplň práce: Tím videotvorcov bude mať za úlohu vytvoriť sériu 3-5 dvojminútových videí. Vyžadujeme skúsenosti s videoprodukciou, natáčaním, strihom a prácou s kamerou. Rovnako je potrebné, aby ste si priniesli vlastné vybavenie.

2 novinári špecializujúci sa na rádio

Náplň práce: tvorba série 3-5 minútových podcastov a rozhlasových správ. Vyžadujeme, aby mali vhodní kandidáti skúsenosti s rozhlasovou tvorbou (vrátane nahrávania, plánovania scenárov, editácie…). Budete musieť poskytnúť svoje vlastné digitálne audio záznamové zariadenie, vrátane digitálneho mikrofónu.

1 social media novinára

Náplň práce: novinár bude mať na starosti aktualizácie počas trojdňového fóra. Bude úzko spolupracovať so zvyškom tímu a uverejňovať informácie na sieťach ako LinkedIn, Instagram, Infogram, Pinterest, SoundCloud, Facebook a Twitter.

Potrebné skúsenosti s takouto prácou, blog, spravovanie účtu na Twitteri výhodou.

5 printových / web novinárov

Náplň práce: novinári budú pomáhať pri vytváraní textových komunikátov pre printové vydanie Orange Magazine, ktoré bude distribuované v priebehu fóra.

Všetky  kreované materiály majú byť v angličtine, preto je dôležitá dobrá pracovná znalosť jazyka.

Viac informácii získate TU.
Pre spravodajský portál EuropskeNoviny.sk spracovali Miroslav Hajnoš a Michaela Barnová.

O mib

Avatar

Odporúčame pozrieť

plenkovic

Témy pre EÚ bude diktovať najmladší člen únie. Predsedníctvo prevzali Chorváti

EÚ / Musíme nájsť rovnováhu medzi zodpovednosťou a solidaritou! V Európskom parlamente to o migrantoch vyhlásil …