Korcok
Ivan Korčok na rokovaní s námestníčkou ministra zahraničných vecí Heather Higginbottom. PHOTO: archív MZV.

Aké sú očakávania Washingtonu od slovenského predsedníctva v Rade EÚ?

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí a splnomocnenec vlády SR pre slovenské predsedníctvo v Rade EÚ Ivan Korčok absolvoval v pondelok 18. apríla sériu stretnutí s partnermi na Ministerstve zahraničných vecí Spojených štátov amerických. Rokoval aj so zástupkyňou vedúceho delegácie Európskej únie Caroline Vicini.

Hlavnou témou rozhovorov bola príprava programu slovenského predsedníctva v Rade EÚ. Počas rokovania s námestníčkou ministra zahraničných vecí Heather Higginbottom partneri diskutovali o bilaterálnej spolupráci v hospodárskej i obrannej oblasti. Zhodli sa na potrebe ambicióznej dohody o transatlantickom partnerstve v oblasti obchodu a investícií (TTIP) medzi EÚ a USA.

Stretnutiu so zástupkyňou námestníka pre energetickú bezpečnosť Robin Dunnigan dominoval vývoj v agende európskej energetickej únie, najmä otázky energetickej efektívnosti a bezpečnosti. Počas stretnutia so zástupcami odboru európskych záležitostí a EÚ sa americká strana zaujímala o ďalší postup EÚ v riešení migračnej krízy.

Viac..  Európsky parlament vyjadril vážne obavy nad zhoršujúcou sa situáciou na hranici s Tureckom

Štátny tajomník I. Korčok počas návštevy Washingtonu, DC prezentoval prípravy slovenského predsedníctva v Rade EÚ aj na pôde delegácie EÚ. V diskusii s odbornou verejnosťou rezonovali otázky vývoja v eurozóne, vnímanie perspektív rokovaní o TTIP, problematika migračnej krízy, kríza na Ukrajine, ako aj očakávania od júnového referenda o členstve v EÚ v Spojenom kráľovstve.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

koronavirus

Európski vedci navrhli nový kontrolný materiál, ktorý má pomôcť predchádzať zlyhaniam pri testoch na koronavírusy

Vedci Európskej komisie zo Spoločného výskumného centra (JRC) navrhli nový kontrolný materiál, ktorý môžu laboratóriá …