EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ZAUJÍMAVOSTI / Strana Alternatíva pre Nemecko vyzýva k zákazu mešít a buriek
merkel
Reprofoto: noviny.sk

Strana Alternatíva pre Nemecko vyzýva k zákazu mešít a buriek

STUTTGART – Delegáti pravicovej populistickej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD) schválili programové prehlásenie, podľa ktorého islám nie je zlúčiteľný s nemeckou ústavou. Prehlásenie rovnako vyzýva k zákazu mešít a buriek, píše agentúra Reuters.

AfD do prehlásenia zakotvila svoju antiislámsku rétoriku z uplynulýchz týždňov. Začiatok dvojdňového zjazdu strany v sobotu narušili protesty ľavicových demonštrantov. Polícia približne 500 z nich zadržala, desať policajtov utrpelo ľahké zranenia.

Prišiel aj Klaus

Ako hosť zjazdu AfD v sobotu vystúpil bývalý český prezident Václav Klaus, ktorý prehlásil, že “démonizáciu” strany v nemeckých politických a akademických kruhoch a v médiách považuje za “absurdnú” a “klamlivú”.

“Brutalita útokov na AfD ukazuje, že máte pravdu a že vaši kritici dostali strach. Títo ľudia nechcú pluralitu a demokraciu,” povedal Klaus s tým, že strana musí “odmietnuť znižujúcu politickú korektnosť.”

Viac..  Máme rovnaký názor, ako riešiť migráciu, vyhlásili v Prahe Merkelová a Babiš

Podpora voličov

Strana vznikla len pred tromi rokmi. Zatiaľ nemá žiadne zastúpenie v spolkovom parlamente, jej členovia sa ale už dostali do polovice zo 16 krajinských parlamentov.

Podľa prieskumov verejnej mienky podporuje stranu až 14 percent voličov. AfD tak predstavuje vážnu hrozbu pre konzervatívcov kancelárky Angely Merkel a ďalšie existujúce strany pred spolkovými voľbami, ktoré sa budú konať budúci rok.

Viac sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Odporúčame pozrieť

Merkel

NAŽIVO z Európskeho parlamentu: Angela Merkel o budúcnosti EÚ

Kancelárka Nemeckej spolkovej republiky Angela Merkel sa v utorok o 15.00 hod. zapojí do diskusie …