EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ĽUDIA / Pašeráci migrantov vlani zarobili šesť miliárd eur, tvrdí Europol

Pašeráci migrantov vlani zarobili šesť miliárd eur, tvrdí Europol

MILÁNO – Zločinecké organizácie zarobili v minulom roku pašovaním migrantov do Európy až šesť miliárd eur. Uviedol to podľa denníka The Wall Street Journal šéf európskeho policajného úradu Europol Rob Wainwright.

Rob Wainwright upozornil, že služby pašerákov využilo 90 percent migrantov, ktorí sa na európsky kontinent dostali. Pašovanie ľudí sa podľa neho v minulom roku v dôsledku migračnej krízy stalo najrýchlejšie rozrastajúcim sa zločineckým odvetvím.

“Veľmi nás znepokojujú možné spojenia medzi teroristickými organizáciami a pašeráckymi sieťami,” povedal Wainwright. Teroristická hrozba podľa neho zostáva na veľmi vysokej úrovni.

Utečenci stále prichádzajú

Do Európy v minulom roku dorazil vyše milión utečencov, a to najmä zo Sýrie a Líbye. V tomto roku už prišlo ďalších viac než 184 000 migrantov, a to predovšetkým cez Grécko a Taliansko, hoci dohoda Európskej únie s Tureckom obmedzila počty ľudí na turecko-gréckej trase, napísal denník The Wall Street Journal.

Viac..  Na slovenskom trhu chýba pracovná sila. Na pomoc majú prísť cudzinci

Europol vo februári zriadil európske centrum pre boj proti pašovaniu migrantov. Podľa Winwrighta úrad vypracoval databázu zahrňujúcu okolo 40 000 ľudí, ktorí sú do pašovania utečencov zapletení. Vysiela tiež svojich agentov do migračných centier v Taliansku a Grécku, aby tu spolupracovali s národnými úradmi.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

utecenci

EÚ schválila opatrenia na boj proti prevádzačom migrantov

Európska únia bojuje proti prevádzačstvu migrantov. Rada schválila komplexný a operačný súbor opatrení na presadzovanie …